Politika

Karamollaoğlu: Bu anlayışla bu ülke yönetilemez!

1 ay önce

Karamollaoğlu

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, iktidarın ekonomi politikalarını eleştirdi.

Karamollaoğlu, "'İki kere iki kaç eder?' sorusuna; 'Alırken mi satarken mi?' cevabını veren bir anlayışla bu ülke yönetilemez! Bu zihniyeti değiştireceğiz! Mantığa, matematiğe ve vicdana ters düşen bu yanlış ekonomik anlayışı birlikte dönüştürecek ve sağlıklı bir zemine taşıyacağız" dedi.

 

Cumhurbaşkanı Recep ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetten son dönemde yapılan açıklamalara değinen Karamollaoğlu, “Faizi yükseltirken; ‘Faiz dünya gerçeği!’ Faizleri indirirken; ‘Nas var!’ Zam verirken; ‘Enflasyon %19!’ Vergi, ceza ve harçlara zam yaparken; ‘%36.2!’, ‘İki kere iki kaç eder?’ sorusuna; ‘Alırken mi satarken mi?’ cevabını veren bir anlayışla bu ülke yönetilemez!” dedi.

 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, iktidarın ekonomi politikalarına yönelik eleştirilerini sosyal medyadan sürdürdü.

 

"Mantığa, matematiğe ve vicdana ters düşen bu yanlış ekonomik anlayışı birlikte dönüştüreceğiz"

 

Karamollaoğlu, “Bu zihniyeti değiştireceğiz!” diye devam ettiği açıklamasını, “Mantığa, matematiğe ve vicdana ters düşen bu yanlış ekonomik anlayışı birlikte dönüştürecek ve sağlıklı bir zemine taşıyacağız” sözleriyle tamamladı.

 İlgili konular

kılıçdaroğlu

Kılıçdaroğlu'ndan iktidar sinyali: Böyle gidersek 3-4 aya birinci partiyiz

6 gün önce

Olağan kurultayın bir yıl ertelenmesi gündemiyle toplanan CHP Parti Meclisi'nde iktidar mesajı veren Kılıçdaroğlu, “Bu hızla gidersek 3-4 aya kadar birinci parti oluruz” dedi....Devamını oku
Cemal Enginyurt

Cemal Enginyurt'tan İktidara zam tepkisi: Yanacaksınız!

2 hafta önce

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, iğneden ipliğe gelen zamlara sert tepki gösterdi....Devamını oku