Gündem

Karamollaoğlu: İktidar tövbeyi ertelemesin, ‘Erteleyenler helak oldu!’

3 yıl önce

Karamollaoğlu: İktidar tövbeyi ertelemesin, ‘Erteleyenler helak oldu!’


AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'un, ‘23 Haziran'dan sonra tövbe eder yanlışlardan kurtuluruz’ şeklindeki sözlerine Saadet lideri Karamolaoğlu şöyle cevap verdi: "Peygamber Efendimiz buyuruyor ki 'Erteleyenler helak oldu!' İktidar mensupları tövbe etmek istiyorsa bunu seçim sonuna ertelememeliler."
 
 
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un “Önce 23 Haziran’ı geçelim, ondan sonra gerekirse siyasi bakımdan tövbe istiğfar ederek yanlışlarımızdan kurtulacağız” sözlerine üzerine “Peygamber efendimiz buyuruyor ki ‘Erteleyenler helak oldu!'” diyerek cevap verdi.
 
Karamollaoğlu, basın toplantısında İstanbul’un Fatih Sultan Mehmet tarafından fethedilmesinin yıldönümünü hatırlatarak şunları söyledi: “Bugün içinde bulunduğumuz şartlar itibari ile İstanbul’un Fethindeki ruhunun ve prensiplerin anlaşılmasına son derece ihtiyacımız vardır. Özellikle de İstanbul’un fetihten sonra ki imarı ve şehrin düzenlenmesi hususuna dikkat etmek ve ders çıkarmak gerekmektedir. İşte bugün İstanbul’un hali ortadadır, ecdadımızın estetik kaygısı ile diktiği sanatsal binaların yerini dev gökdelenler almış bulunmaktadır. İstanbul bu konuda adeta bir ihanete uğramış durumdadır.”
 
‘Kul hakkı büyük vebal’
 
Ramazan ayı içinde son basın toplantısını yaptığını söyleyen Karamollaoğlu, “Bu vesile ile bayrama girerken siyasetçi arkadaşlarımıza bir çağrıda bulunmak istiyorum. Bayram demek küslüklerin olmadığı, dostluğun hakim olduğu atmosfer demektir. Ülkemizin içerisinde bulunduğu kamplaşma ve kutuplaşma ortamında bayramın ruhuna göre hareket edilmelidir.

Özellikle İstanbul seçimlerinde bayram ruhu hakim olmalıdır. Kimsenin cami önlerinde, meydanlarda, tv programlarında Ramazana yakışmayacak yalan yanlış iddialar ile kendileri gibi düşünmeyen insanları karalamaya hakları olmadığını belirtmek istiyorum. Kadir gecesini aramamız gereken bu gecelerde toplumu bölmeye çalışanlar bilmeliler ki böyle davranarak kul hakkına girmektedirler.  Kul hakkı ise büyük bir vebaldir” dedi.
 
‘Tövbe için seçim sonunu beklemesinler’
 
Saadet lideri Karamollaoğlu, “Ülkemiz gündemine dair şu konuya da değinmek istiyorum, AK Partili bazı yetkililer şu tarz açıklamalarda bulundular; ‘Eksikleri hataları görüyoruz, önce 23 Haziran’ı geçelim sonra gerekirse siyasi bakımdan tövbe istiğfar ederek yanlışlarımızdan kurtulacağız…’
 
Bu açıklamadan anlıyoruz ki iktidar mensupları hatalarının farkındadırlar. Fakat bizim inancımızda kadim bir anlayış vardır, Peygamber Efendimiz buyuruyor ki ‘Erteleyenler helak oldu!’ İktidar mensupları tövbe etmek istiyorsa bunu seçim sonuna ertelememeliler. Bu ülkeye ne yaptık ne hatalarımız var diyerek şapkayı önüne koymalı ve işi ehline teslim etmelidir.
 
Türkiye’nin geldiği durum ortadadır. Bu tabloda kimsenin bir seçimi daha almak pahasına ülkeyi tamamen ateşe atma hakkı yoktur. Biz AK Parti yöneticilerinin çok geç olmadan hataları için şimdiden tövbe etmelerini bekleriz. Umarız bu ülkeye verdikleri zararların ve hataların farkına tam manası ile varırlar.”
 
 


İlgili konular

AKP

AKP’li belediye başkanının korumasından 15 yaşındaki çocuğa cinsel istismar

3 ay önce

Uludere’de 15 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan iki korucudan biri olan Cengiz Yıldız’ın, AKP’li Uzungeçit Belediyesi Başkanı Cemil Yıldız’ın yakın koruması olduğu ortaya çıktı....Devamını oku