Politika

Karar yazarı Elif Çakır: AK Parti'de ürkütücü bir sessizlik hâkim

1 ay önce

çakır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Karar Gazetesi’nin kiralık köşe yazarları, mesela Elif Çakır, mesela Yıldıray Oğur, mesela Taha Akyol ve diğer köşesiz sözde yazarlar MHP’yi hafife almasınlar, MHP’ye kara çalmasınlar. Çünkü kazdıkları kuyuya çoktan düşmüşler, kızarmayan yüzleriyle yakayı ele vermişlerdir." sözleriyle kendilerini açıkça hedef gösterdiğini belirten Karar gazetesi yazarı Elif Çakır, AKP'nin sessizliğine dikkat çekti.

Çakır bugünkü yazısında, "MHP lideri Devlet Bahçeli tarafından açıkça hedef gösterildik. Ertesi gün Sayın Bahçeli’nin basın danışmanı köşesinde üç siyasetçiyi; Mustafa Yeneroğlu, Ömer Faruk Gergerlioğlu ve Sezgin Tanrıkulu’nu hedefe koydu. Vahimlik burada da bitmiyor. Şiddet uygulayanlarla aralarına en azından kamuoyu önünde mesafe koymaya bile lüzum görmüyorlar. Aksine iktidarın ortağı partinin yetkilileri 'hareketin delisi çoktur' mesajları yayınlıyor! Üstüne üstlük şiddete uğrayanları bir de 'iki tokat, üç sopa için ortalığı ayağa kaldırıyorlar' diyerek azarlıyorlar! Şiddetin cür’etini görüyor musunuz? Akıl alır gibi değil." düşüncesini dile getirdi.

 

Çakır, "İktidarın ortağı parti bunları yaparken, iktidar partisi de kulağının üstüne yatmış, havaya bakarak 'Aman Rıza Bey tadımız kaçmasın' ıslığı çalıyor!... Elbette içlerinde sayısı bir iki de olsa insaflı kişiler vardır ama şunu söylemeliyim ki ürkütücü bir sessizlik hâkim AK Parti ve AK Partililerde. Sıradan bir parti ve sıradan bir partinin yetkilileri değil. Devleti yönetenler! Suçu takip etmek, şiddete karşı çıkmak gibi hem hukuki hem ahlaki mükellefiyet altında bulunan sorumlu ve yetkili kişiler bunlar. Duymuyorlar, görmüyorlar, ağızlarını bıçak açmıyor…" görüşünü savundu.

 

Çakır, "Müsaadenizle AK Partililere dostça sormak istiyorum. Devri iktidarınızda gazeteciler hedef gösteriliyor, savcılar tehdit ediliyor, siyasetçilerin kafaları, gözleri patlatılıyor. Ve sizler derin bir sessizlik içindesiniz. Hiçbir şey yaşanmıyor gibi davranıyorsunuz. Ne adına? Nasıl bir bilinçle ve hangi taahhütlerle iktidara gelmiştiniz? Medyasıyla, siyaset tarzıyla, ekonomisiyle, eğitimiyle, adaletiyle, hukukuyla ortaya nasıl bir Türkiye tablosu koydunuz? Oluşturduğunuz bu Türkiye tablosundan memnun musunuz? Mutlu musunuz?" ifadesini kullandı.

 

 

 İlgili konular

cezaevi

Türkiye’de cezaevlerinin nüfusu 21 şehri geçti

7 saat önce

AKP hükümeti fabrika açmak yerine cezaevi inşa ediyor. Cezaevlerinde kalanların sayısı 2002 yılında 59 bin kişi iken, 2020 yılında 301 bin kişiye ulaştı. Cezaevlerinin nüfusu Kars, Kırıkkale, Çankırı, Bilecik'in aralarında bulunduğu 21 şehirde yaşayanların sayısını geride bıraktı....Devamını oku
intihar

Rapora göre haftada 65 yurttaş intihar ediyor

1 gün önce

AKP iktidarı, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi, bozulan ekonomi ile artan intihar oranlarına ilişkin, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi bir rapor hazırladı....Devamını oku