Politika

Kars'da çok sayıda HDP'li gözaltına alındı

1 yıl önce

kars

Kars Belediyesi Eş Başkanı Şevin Alaca ile il ve ilçe belediyesi meclis üyelerinin de aralarında bulunduğu 19 kişi bu sabah emniyet güçleri tarafından gözaltına alındı.

'Kobani eylemleri' soruşturması kapsamında HDP'ye düzenlenen operasyonla 82 HDP'li gözaltına alınmıştı. Bu sabah Kars'ta yeni bir operasyon başlatıldı.

 

Kars'ta bu sabah erken saatlerde, aralarında Kars Belediyesi Eş Başkanı Şevin Alaca ile il ve ilçe belediyesi meclis üyelerinin de bulunduğu 19 kişi gözaltına alındı.

 

AYHAN BİLGEN İSTİFA EDECEĞİNİ DUYURMASININ ARDINDAN OPERASYON


Gözaltıların, Kars Belediyesi Eşbaşkanı Ayhan Bilgen'in dün görevinden istifa edeceğini ve belediye meclisinin yerine yeni bir isim seçebileceğini söylemesinden sonra gelmesi ise dikkat çekti.

 

 İlgili konular

kaba

AKP İBB Meclis Üyesi Amine Kaba, partisini eleştirerek istifa etti

2 ay önce

AKP İBB Meclis Üyesi Amine Cansu Kaba, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 'adaletten uzaklaştığını'  ve 'makam ve mevki sahiplerinin liyakatsizliğini' gerekçe göstererek partisinden istifa ettiğini duyurdu....Devamını oku
polis

Son 10 yılda 3 bin 109 polis istifa etti

3 ay önce

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yanıtlaması isteğiyle verdiği soru önergesine gelen cevaba göre, son 10 yılda 3 bin 109 polis memurunun istifa ettiği açıklandı....Devamını oku