Ekonomi

Katar ile Türkiye arasında yeni işbirliği anlaşmaları imzalandı

1 ay önce

katar

Katar Savunma Bakanlığı, Ortak Askeri Yüksek Komitenin üç gün süren üçüncü toplantının ardından Türkiye ile yeni iş birliği anlaşmaları imzaladığını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Katar Genelkurmay Başkanı Korgeneral Ganim bin Şahin el-Ganim, Türkiye Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Türkiye'nin Doha Büyükelçisi Mehmet Mustafa Göksu ve Doha'daki Katar Türk Birleşik Müşterek Kuvvet Komutanı Tuğgeneral Baybars Aygün'ün yanı sıra her iki ülkeden bazı üst düzey subayların katılımıyla düzenlenen Ortak Askeri Yüksek Komite toplantısının tamamlandığı ifade edildi.

 

Kapanış toplantısında birkaç ikili iş birliği anlaşması imzalandığı belirtilen açıklamada, söz konusu anlaşmaların içeriğine ilişkin ise bilgi paylaşılmadı.

 

Açıklamada ayrıca, kapanış toplantısı öncesinde bir araya gelen Katar Genelkurmay Başkanı Ganim ve Türkiye Genelkurmay Başkanı Güler'in iki ülke arasındaki askeri iş birliği ve bunu güçlendirmenin yollarını görüştüğü vurgulandı.İlgili konular

katar emiri

AKP'li belediyeden Katar Emiri’nin teyzesine golf sahası 

2 hafta önce

AKP'li Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından 27 milyon lira harcanarak yapılan ve her yıl yaklaşık 3 milyon lira zarar eden golf sahası Katar Emiri'nin teyzesine sunuldu....Devamını oku