Gündem

Kaymakamlık önünde 'seyahat izni' kuyruğu

6 gün önce

kuyruk

Tam kapanma sürecinde İstanbul'da kalmak istemeyen vatandaşlar şehir dışına akın ediyor.

Bugün seyahat için izin belgesi almak isteyenlerin Üsküdar Kaymakamlığı önünde oluşturduğu uzun kuyruk dikkatleri çekti.

 

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarında yaşanan yüksek artış nedeniyle hafta başında yapılan Bakanlar Toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yaparak 3 haftalık tam kapanma uygulamasına geçileceğini duyurdu.

 

Bugün saat 19.00'da başlayacak olan tam kapanma 17 Mayıs saat 05.00'a kadar sürecek.

 

Bu kararın ardından İstanbul'dan gitmeye çalışanların yoğun araç kuyrukları trafiği yoğunlaştırdı. Kararda şehirler arası seyahatlerin de yasaklanması dolayısıyla vatandaşlar yazlıklarına ya da memleketlerine akın etmeye başladı. Bugün İstanbul'da 'seyahat izin belgesi' almak isteyen çok sayıda vatandaş kaymakamlıklara başvurdu. Üsküdar Kaymakamlığı önünde de oluşan uzun kuyrukla dikkat çekti.

 İlgili konular

doktor

Sağlık Bakanlığı: Aile hekimleri bayramda idari izinlerini kullanabilecek

22 saat önce

Ramazan Bayramı'nda aile hekimlerinin çalışacağını açıklayan Sağlık Bakanlığı, aile hekimlerinin “çalışmıyoruz” açıklamasının ardından yeni bir karar aldı. Aile hekimlerinin idari izinlerini kullanabileceği, aşı randevularının ise hastanelere kaydırılabileceği veya erteleneceği belirtildi....Devamını oku
bakanlik

İçişleri Bakanlığı'ndan 'tam kapanma'yla ilgili açıklama

3 gün önce

İçişleri Bakanlığı'ndan 'tam kapanma'yla ilgili açıklama açıklama geldi. İşte ayrıntılar......Devamını oku