Gündem

Kaynananın geline fırlattığı diş fırçası 'silah' sayıldı

3 yıl önce

Kaynananın geline fırlattığı diş fırçası 'silah' sayıldı


Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde kayınvalidenin, tartıştığı gelinine fırlattığı diş fırçası ‘silah’ kabul edilerek, sanığa ‘basit yaralama’ suçundan 120 gün hapis cezası verildi.

 

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde kayınvalidenin tartıştığı gelinine fırlattığı diş fırçası ‘silah’ sayılarak, sanık ‘basit yaralama’ suçundan 120 gün hapis cezasına çarptırıldı.
 
Kocası C.Ç.'den şiddet gördüğü iddiasıyla savcılığa şikayette bulunan, tartıştığı 58 yaşındaki kayınvalidesi S.B.'nin de ‘diş fırçası’ fırlatıp kendisini darp ettiğini öne sürerek polis merkezine müracaat eden H.Ç.'nin başvurusu üzerine soruşturma başlatıldı.Cumhuriyet savcısı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamenin Siverek 3. Asliye Ceza Mahkemesi'nde kabul edilmesiyle zanlılar hakkında ‘basit yaralama’ suçundan 1.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
 
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın da müdahil olduğu davanın karar duruşmasında, H.Ç.'nin eşi C.Ç.'ye de 112 gün hapis karşılığı para cezası verilerek hükmün açıklanması geri bırakıldı.Yerel mahkemenin kayınvalide S.B. için verdiği beraat kararına ise müşteki avukatı itirazda bulundu.
 
Bunun üzerine Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi'ne gönderilen dosyayı inceleyen üst mahkeme, kayınvalide S.B'nin yeniden yargılanmasına hükmetti.


İlgili konular

hapis cezası

Üç doktora hapis cezası

3 ay önce

Ünye 2'nci Asliye Ceza Mahkemesi’nce, M.M.Y. 2 yıl 6 ay, K.T. ile S.Ö. de 1 yıl 8 ay hapis cezasına çaptırıldı....Devamını oku
Abdulhamit Gül

Adalet Bakanı Gül: Taciz ve takip ayrı bir suç olacak

6 ay önce

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Ceza Kanunu'yla ilgili yapılacak değişiklilere ilişkin "Israrlı taciz ve takip fiillerini ayrı bir suç olarak düzenlemeye yönelik çalışmamızı tamamladık" dedi....Devamını oku