Ekonomi

Kayseri'de ilk defa bir senede yaklaşık bin esnaf kepenk kapattı

1 hafta önce

kepenk

İyi Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, "Cumhurbaşkanı her ne kadar ‘Kapanan dükkân yok.’ dese de; Kayseri’de ilk defa dükkânlar kapanmış, bir senede yaklaşık bin esnaf kepengini indirerek eleğini duvara asmıştır” dedi.

İyi Partili Ataş, “Siftah yapamayan esnaf ve eve ekmek götüremeyen vatandaşlar için haciz işlemleri bir an evvel durdurulmalı, esnaf ve vatandaşlara sicil affı getirilmelidir. Bunun yanında kapalı dükkânların vergi yükümlülükleri askıya alınmalı, SGK ve vergi borçlarının faizleri dondurulmalıdır” dedi.

 

İyi Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, TBMM Genel Kurulu'nda söz alarak Kayseri’de esnafın önemli sorunlarla mücadele ettiğini belirtti.

 

TBMM Genel Kurulu'nda söz alarak Kayseri’de esnafın önemli sorunlarla mücadele ettiğini belirten Ataş, “Ekonomik krizin giderek derinleştiği, pandemi sürecinin uzadığı bu zor günlerde esnaf ve vatandaş hayatta kalma mücadelesi vermektedir. Cumhurbaşkanı her ne kadar ‘Kapanan dükkân yok.’ dese de Kayseri Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Başkanının yaptığı açıklamalar gerçeği gözler önüne sermektedir. Yüz yıllardır esnaflık geleneğinin merkezinden olan Kayseri’de ilk defa dükkânlar kapanmış, bir senede yaklaşık bin esnaf kepengini indirerek eleğini duvara asmıştır” diye konuştu.

 

AKP iktidarına esnafa destek verilmesi yönünde çağrı yapan Ataş, “Esnafımızın işine devam etmesi için başvuru şartları esnetilerek doğrudan destek verilmeli, hibe ve kredi desteklerinden tüm esnaf yararlanmalı, kapalı dükkânların vergi yükümlülükleri askıya alınmalı, birikmiş SGK ve vergi borçlarının faizleri dondurulmalıdır. Siftah yapamayan esnaf ve eve ekmek götüremeyen vatandaşlar için haciz işlemleri bir an evvel durdurulmalı, esnaf ve vatandaşlara sicil affı getirilmelidir” ifadelerini kullandı. (ANKA)

 İlgili konular

kadıköy

Kılıçdaroğlu Kadıköy'de esnaf ziyaretine çıktı

8 saat önce

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'un Kadıköy ilçesinde Kent Müzesi sunumuna katıldı. Buradan ayrıldıktan sonra esnaf ziyaretine çıktı. ...Devamını oku
intihar

Rapora göre haftada 65 yurttaş intihar ediyor

5 gün önce

AKP iktidarı, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi, bozulan ekonomi ile artan intihar oranlarına ilişkin, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi bir rapor hazırladı....Devamını oku