Gündem

KCDP'den tepki: 25 kadın öldürülüyor, Soylu bununla övünüyor

3 hafta önce

kadın cinayeti

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün "İstanbul Sözleşmesi'nin feshinden sonra kadın cinayetlerinde yüzde 26 azalma oldu" açıklamasını ve İçişleri Bakanı Soylu'yu eleştirdi.

Platform tarafından yapılan açıklamada, "Bir ayda 25 kadın öldürülüyor ve İçişleri Bakanı bununla övünmeye kalkıyor" ifadelerine yer verildi.

 

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu (KCDP), Emniyet Genel Müdürlüğü’nün "İstanbul Sözleşmesi'nin feshinden sonra kadın cinayetlerinde yüzde 26 azalma oldu" açıklamasını yapması ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bu açıklamayı olumlaması üzerine açıklama yaptı.

 

"25 KADIN ÖLDÜRÜLÜYOR VE BAKAN BUNUNLA ÖVÜNÜYOR"

 

KCDP Bakan Soylu'nun İstanbul Sözleşmesi'nin feshinden sonra 25 kadının öldürülmesini "azalma" olarak sunmasına tepki gösterdi. KCDP, sosyal medya üzerinden Soylu'yu şu mesajla eleştirdi:

 

"Bir ayda 25 kadın öldürülüyor ve İçişleri Bakanı bununla övünmeye kalkıyor. Kadın cinayetlerini durduracak olan İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararını maharet gibi anlatmayı bırakın, bu ülkenin kadınlarına, 25 kadın cinayetinin hesabını verin."İlgili konular

soylu

Bakan Soylu: Afet neticesinde alınan hasarlar, değişim için büyük fırsattır

1 ay önce

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçen yıl Giresun’da meydana gelen sel afetinin bilançosunu açıkladı. Kent genelinde 2.2 milyar liralık hasar olduğunu belirten Soylu, “Afetler, afet neticesinde alınan hasarlar, bir yanıyla zarardır, bir yanıyla da siz de biz de gördük ki değişim için büyük fırsattır" dedi....Devamını oku