Politika

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan THK tepkisi: Aradım, ulaşamadım...

1 ay önce

kılıçdaroğlu

'Aradım kayyumu, ulaşamadım'

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, birçok ilde görülen orman yangınları üzerine Türk Hava Kurumu (THK) kayyımını aradığını ancak ulaşamadığını açıkladı.

 

Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

 

"Türk Hava Kurumu kayyum elinde yok oldu. Uçaklar yatıyor, pilotlar işinden oldu. Yeni bir iş modeli önerdim; bu uçakları belediyelerimizin kiralamasına ve pilotlar ile teknisyenleri istihdam etmesine izin versinler, yangınlara derhal biz müdahale edelim"

 

"Erdoğan ortalıkta yok ve hiçbir bürokrat onun izni olmadan onay verebilecek durumda değil. Aradım kayyumu, ulaşamadım"

 

THK KAYYIMI "DÜĞÜNE GİTMEK DURUMUNDA KALDIM" DEMİŞTİ


"Düğüne gitmek durumunda kaldığını" açıklayan Türk Hava Kurumu Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşçı, dün akşam CNN Türk yayınında "Kemal Kılıçdaroğlu da aramış, ona da ulaşamadık. Hakkını helal etsin" demişti.

 

 

 
İlgili konular

mhp

MHP yeni hedefini açıkladı: Erdoğan'ın cumhurbaşkanı seçilmesi

15 saat önce

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, "Hedefimiz Cumhur İttifakı'nın tekrar mecliste çoğunluğu alması ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden cumhurbaşkanı seçilmesidir." diye konuştu....Devamını oku
imamoğlu

İmamoğlu: Erdoğan’ın gündemi değiştirme çabasına alet olmayacağım

1 gün önce

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın muhalefetin ellerindeki belediyeleri yönetemediği, hizmetlerin aksadığı, vaatlerini yerine getiremedikleri yönündeki sözleri soruldu....Devamını oku