Son Dakika

Kendi işini kurdu: 50 kişi istihdam eden Meral Dama burs da veriyor

3 yıl önce

Kendi işini kurdu: 50 kişi istihdam eden Meral Dama burs da veriyor


Eşi iflas edince memleketi Kilis’e dönerek pasta imalathanesi ve pastaneler kuran Meral Dama eşinin yanı sıra 50 kişiye de iş imkanı sağlıyor.

 

 

Kadınlara cesaretli olmayı tavsiye eden Dama, işlerin umduğundan da iyi gittiğini ve ileriye dönük yeni planlar yaptıklarını belirterek, şehir merkezi ya da il dışında yeni şubeler kurmayı düşündüklerini söyledi.

 

Çalıştıkça işlerinin büyüdüğünü anlatan Dama, “Kütahya’da eşimin işleri iyi gitmemeye başlayınca memleketimize dönmeye karar verdik. Burada hiçbir birikimimiz yoktu. Ne iş yapacağımızı da bilmiyorduk. Sonra KOSGEB’in kadın girişimcilere desteği olduğunu duyup başvuru yaptım. Bize destek olacaklarını söylediler ve üniversite karşısında küçük bir dükkan tuttuk. Bundan sonraki aşamada daha da sanayileşip, makine ve teçhizatlarla işlem yapmak istiyoruz” dedi.

 

Dama, “Emek varsa yemek vardır. Emek yoksa yemek de yoktur” felsefesiyle hareket ettiğini söyleyerek öğrencilere de destek olmaya çalıştıklarını, 8 öğrenciye burs verdiklerini ve bu sayıyı daha da artırmayı düşündüklerini dile getirdi.

  İlgili konular

ezgi mola

20 Şubat gün özeti

11 ay önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku
IŞİD kadısı

İki askerin yakılma emrini veren IŞİD kadısı tekrar gözaltına alındı

1 yıl önce

Suriye'de IŞİD tarafından yakılarak öldürülen askerler Fethi Şahin ve Sefter Taş için 'fetva' verdiği iddia edilen Suriyeli Jamal Abdulrahman Alwi gözaltına alındı....Devamını oku