İnsan Hakları

KHK’lı Fatma Görmez’in cenazesinden bile korkuyorlar

2 gün önce

fatmagörmez

Fatma Görmez’in eşini bile beklemeden defnedilmesine tepki gösteren Ömer Faruk Gergerlioğlu: “Anlaşılan cenazeye kimsenin katılmasını istememişler. Dirisine de ölüsüne de kimse yetişmesin istemişler!” dedi.

Kanser hastası oğlunu kaybettikten sonra 29 kiloya kadar düşen KHK’lı öğretmen Fatma Görmez, geçen sene sosyal medya hesabından paylaştığı video ile gündeme geldi. Videoda Görmez, yaşadıklarını ve yıllardır cezaevinde olan eşinin durumunu anlattı.

 

Kamuoyunun bu video ile tanıdığı Görmez dün hayatını kaybetti. Görmez’in cenazesi Kovid-19 salgını bahane edilerek cezaevindeki eşi bile beklenmeden bugün sessiz sedasız Konya’da toprağa verildi.


Durumu sosyal medya hesabından gündeme getiren HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu şunları kaydetti: “Fatma Görmez Konya’da toprağa verildi. Cenazeyi Kovid bahanesiyle ilan edilen ikindiden önce toprağa vermişler! Fatma hanım Covid değildi! Anlaşılan cenazeye kimsenin katılmasını istememişler. Dirisine de ölüsüne de kimse yetişmesin istemişler! Eşini de cezaevinden getirmemişler.”

 

kabir
gergerllıoglu


İlgili konular

levent

Fatma Görmez’i ziyarete giden Levent’ten vefat sonrası duygusal paylaşım

3 gün önce

Fatma Görmez’in vefat haberinin ardından sosyal medya hesabından Görmez’le olan fotoğrafını paylaşan Haluk Levent, Görmez’in yapayalnız kalan kızı için “Elimizden geleni yapacağız” dedi....Devamını oku
khk

13 bin KHK’lıya "pardon" denildi: Devlete geri dönüyorlar

1 hafta önce

Olağanüstü Hal İşlemlerini İnceleme Komisyonu’na bugüne kadar işlerine son verilen 125 bin 678 kişi başvururken, bunlardan 13 bin 170’inin “kamudaki görevlerine dönmeleri” uygun bulundu....Devamını oku