İnsan Hakları

KHK’lı üsteğmen yoğun bakımda: Bu zulmü hak edecek ne yaptık?

11 ay önce

khk

İş kazası sonucu ağır yaralanan KHK’lı üsteğmen Recep Karaşal bir hafta yoğun bakımda kalacak. Eşi Hacer Anlı Karaşal, üç yıl önce ihraç edilen eşine ve ailesine yaşatılanlara sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

İşyerinde kaynak yaparken barut patlaması sonucu ağır yaralanan KHK’lı üsteğmen Recep Karaşal’ın durumu ciddiyetini koruyor. Dün öğlen saatlerinde yoğun bakıma kaldırılan ve hala daha uyutulan Recep Karaşal’ın patlama sırasında yanındaki iş arkadaşlarını iterek uzaklaştırdığı, bu sırada kendi vücudunun yandığı öğrenildi.

 

Eşine yapılanlara Twitter hesabından tepki gösteren Hacer Anlı Karaşal, “Omzundaki yıldızları söktüğünüz üsteğmenin haline bakın! Bakın bu adam benim kocam! Ne suçu vardı?” dedi.

 

Eşinin bir hafta daha yoğun bakımda kalacağını belirten Hacer Anlı Karaşal, “Recep iyi şükürler olsun, bize dua eden herkesten Allahım razı olsun, hala yoğun bakımda 1 hafta orada misafir, hala çok acısı var, Allah büyük mücadelede hepimize yardım etsin, bir taraftan ekmek kavgası diğer taraftan hukuk kavgası.” ifadelerini kullandı.

 

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra Jandarma Genel Komutanlığı’nda sözleşmeli subay olarak göreve başlayan Recep Karaşal 16 Ekim 2018’de ihraç edildi.

 

BU ZULMÜ HAK EDECEK NE YAPTIK?


Hacer Anlı Karaşal’ın paylaşımları şöyle: “Arkadaşlar bunu gören herkes lütfen paylaşsın, rica ediyorum. Eşim şu an yoğun bakımda, lütfen sesimi duyun. Ömründe karıncayı incitmemiş eşimin geldiği hal, ne yaptık ne? Bu zulmü hak edecek ne yaptım ben? Neyin bedeli bu? Recebim (hak geçmesin diye) askeriyeden kağıt bile getirmedi. Hayatında hiç çalmadı. Ne yaptık? Bitmedi mi çilemiz arkadaşlar? Bizim suçumuz nedir? Allah aşkına dua edin.”

 

9 AY SİNCAN CEZAEVİNDE KALDI


“Yanındakilere bir şey olmasın diye bir de onları itip kendi yanan eşim. Canım, can yoldaşım 9 ay hapisten sonra ceza aldın. Yetmedi çektiğin. Yüreğim yanıyor, yüreğim yanıyor, beni yakan da yansın ne olur dua edin. 9 ay Sincan’da yandı, şimdi burada yandı. Öfkem bitmiyor, göz yaşım dinmiyor. Yandı Recebim yandı, Allah onları yaksın.”

“Eşimi arada uyandırıp tekrar uyutuyorlar. Acısı çokmuş. Ya Rabbim ne yapacağımı bilmiyorum. Yandım, yüreğim yanıyor… Nedir bu yaşananlar, şaka mı rüya mı? Nedir? İntizar ediyorum Ya Rab! Sen gör, binlerce insan yandı… Sen de onları yak.”

 

PATRONDAN “KARŞILIKLI ÜZÜLMEYELİM” TEHDİDİ


“Son 24 saatim benim nasıl geçiyor Allahım! Eşimin çalıştığı yerin sahibi beni yeni aramış ve diyor ki ‘şikayetçi olmayın, karşılıklı üzülmeyelim.’ Aba altından sopa gösteriyor; yani diyor ki ‘kocan tekrar fitöden hapse gider’ Allah senin belanı versin; benim derdim dağı aştı.”

 

BABASI OĞLUNU OKUTMAK İÇİN DANA SATIYOR


“Şu dakikaya kadar ne fitöcülüğüm kaldı, ne soru hırsızlığım. Ben anlatayım, benim gariban kocam, gariban bir çobanın oğlu. Babası oğlunu dershaneye göndermek için dana satıyor, oğlan çalışkan sonra eşim Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliğini kazanıyor ve okuyor.

 

“GÜCÜNÜZ GARİBAN ANADOLU ÇOCUKLARINA MI YETİYOR”


“Daha sonra ailesine bakmak zorunda olan gene gariban eşim askeri sınavlarına giriyor, bu nasıl torpil, nasıl soru çalmak ki Jandarmada sözleşmeli subay oluyor. Neyin kafası bu? Gücünüz gariban Anadolu çocuklarına mi yetti. Sıkıyor ise tepedeki ne laf söyleyin, hepinizden bezdim.

 

Benim yüreğim alev alev eşimin de yüzü alev alev helalinden para getirmek için çıktı o yola, Allah kimseyi arabalarda kokain çekeni savunup gariban Anadolu çocuğuna küfür edecek acizliğe getirmesin.”İlgili konular

iş kazaları

Sağlık alanındaki iş kazalarında yüzde 37 artış

7 ay önce

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi'nin hazırladığı raporda, sağlık alanındaki iş kazalarının pandemi döneminde yüzde 37 arttığı görüldü....Devamını oku
kılıçdaroğlu

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Zulüm ile iktidar olunmaz

1 yıl önce

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir basın toplantısı düzenledi....Devamını oku