Politika

Kılıçdaroğlu, bu hafta kurmaylarını seçecek

2 yıl önce

Kılıçdaroğlu

Yeniden genel başkan seçilen CHP lideri Kılıçdarooğlu, bu hafta A takımını açıklayacak.

Son kurultayda liste dışı kalan 4 genel başkan yardımcıları Tuncay Özkan, Aykut Erdoğdu, Ünal Çeviköz ve Yıldırım Kaya'nın yerine yeni isimler belirlenecek.


CHP'nin kurultaydan sonraki ilk Parti Meclisi toplantısı 8 Ağustos'ta gerçekleştirilecek. Bu toplantının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, A takımını açıklayacak.

 

Sözcü'den Başak Kaya'nın haberine göre, son kurultayda liste dışı kalan 4 genel başkan yardımcıları Tuncay Özkan, Aykut Erdoğdu, Ünal Çeviköz ve Yıldırım Kaya'nın yerine yeni isimler belirlenecek.

 

MYK ÜYE SAYISI AZALTILACAK

 

Diğer genel başkan yardımcıları arasında da değişiklikler yapılması ve Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üye sayısının azaltılması bekleniyor.

 

Parti kulislerinde Kılıçdaroğlu'nun MYK'sını yarı yarıya değiştireceği, Hakkı Süha Okay ve Gaye Usluer gibi muhalif isimlere de yer açabileceği konuşuluyor.

 

BÖLGESEL DENGE GÖZETECEK

 

Erdoğan Toprak, Selin Sayek Böke, Gamze Taşcıer ve Ali Öztunç'un yeni MYK'da yer bulabileceği de iddialar arasında.

 

Kılıçdaroğlu'nun isimleri belirlerken, bölgesel dengelere de dikkat edeceği belirtildi.İlgili konular

yağ

Bekleyen tüm gemiler gelse bile Türkiye'nin yağ açığına çözüm değil

10 ay önce

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Tarım Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Okan Gaytancıoğlu, “Dört gemi değil… Bekleyen tüm gemiler gelse Türkiye'nin yağ açığına çözüm olamaz. Günlük politikalarla yağ açığı kapanmaz” dedi....Devamını oku
İmamoğlu

İmamoğlu Rus medyasında: İktidarın gidişini bekleyecek kadar sabrımız var

1 yıl önce

Rus basının sorularını yanıtlayan İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İmamoğlu, "Bu iktidarın demokratik prosedürler dahilinde gidişini bekleyecek kadar sabrımız var" diye konuştu....Devamını oku