Politika

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a kedi benzetmesini sosyal medyaya taşıdı

1 hafta önce

kılıçdaroğlu

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD Başkanı Joe Biden’a verdiği cevap için ‘Kedi gibi bir miyavlama sesi geldi” benzetmesi yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sözlerini video ile paylaştı.

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından paylaştığı videoda, ”Kendi ülkesinin çıkarlarını savunmaktan aciz olan bir kişiyle karşı karşıyayız” notunu düştü.Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın, ABD Başkanı Joe Biden’ın ‘Ermeni Soykırımı’ açıklamasına verdiği cevaba ilişkin bugün partisinin grup toplantısında sert eleştirilerde bulunmuştu.

 

Kılıçdaroğlu, şunları söylemişti:

 

“Beceriksiz bir yönetimin Türkiye’yi getirdiği bir noktadır bu. Biden açıkladı ama Erdoğan 3 gün sustu. Erdoğan tam bir aslan bir kükreyecek ki herkes duyacak. Erdoğan konuştu bırakın aslanı kedi gibi bir miyavlama sesi geldi. Acı ama bir gerçek bu. Kendi ülkesinin çıkarlarını savunmaktan aciz olan biriyle karşı karşıyayız. ‘Acaba biraz sert konuşursan başıma bir şeyler gelir mi’ Bakın Türkiye yönetilmiyor, savruluyor. Kendi ülkesinin çıkarlarını savunmaktan aciz bir yönetimle karşı karşıyayız.”

 

 
İlgili konular

tolgağar

AK Partili Tolga Ağar’dan Sedat Peker’in iddialarına yanıt

6 saat önce

AKP Elazığ Milletvekili Tolga Ağar, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in hakkındaki iddialara ilişkin olarak bir açıklama yaptı....Devamını oku
altay

CHP'li Altay: Ey İstanbul Savcısı, bir saygısızlık arıyorsan burada!

1 gün önce

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın şehit cenazesinde dirseğini tabuta dayayarak yaptığı konuşmayı hatırlatıp "Ey İstanbul Savcısı, bir saygısızlık arıyorsan burada" diyerek ihbarda bulundu....Devamını oku