Son Dakika

Kılıçdaroğlu ile Karamollaoğlu buluşması gerçekleşti

4 gün önce

kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Genel Merkezi'nde Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve beraberindeki heyetle görüştü. 

Kılıçdaroğlu, "Güzel bir toplantı gerçekleştirdik" derken, Karamollaoğlu da görüşmeleri devam ettireceklerini söyledi. İki lider daha basın mensuplarının sorularını cevapladı.

 

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, "Eğer iş belli grupların ellerine silah alıp belli kişileri öldürme yoluna gitmezlerse bir gerilim olmaz. Umarım öyle bir tablo da Türkiye’de yaşanmaz. Siyasi cinayetler... Böyle kaygılarım var" sözleri sorulması üzerine Kılıçdaroğlu, şöyle dedi:

 

"'Daha neler olacak neleri bunlar iyi günleriniz' Bu sözler tehdit değil midir? Bu sözler herhalde, 'Saldırı karşısında savcılar harekete geçmeli' anlamına gelmiyor."

 

Kılıçdaroğlu, Suriye politikasına ilişkin soruya ise, "Biz Suriye'ye neden girdik? Soçi'de Sayın Erdoğan ne konuştu? Meclis'in, bakanların bilgisi yok. Siz bana soru soruyorsunuz. Bu sorunun muhattabı aslında Erdoğan değil mi? Suriye'de iki askerimiz yakılırken yakılma talimatını veren IŞİD militanı tutuklanmışken kim serbest bıraktı? Serbest bırakılması için kim araya girdi? Çok soru var; Türkiye yönetilmiyor, Türkiye savuruluyor" şeklinde cevap verdi.

 

Erdoğan'ın 3600 ek gösterge açıklamasına ilişkin değerlendirmesi sorulan Kılıçdarooğlu, "Erdoğan'a 3600 ek göstergeyi yaptıracağım. Bunu 2018'den beri söylüyorum" diye açıklama yaptı.İlgili konular

kılıçdaroğlu

Kılıçdaroğlu, AKP Meclis Grup Başkanı Naci Bostancı’yı telefonla aradı 

4 gün önce

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, AKP İstanbul Milletvekili İsmet Uçma’nın vefat etmesi dolayısı ile, AKP Meclis Grup Başkanı Naci Bostancı’yı telefonla arayarak, başsağlığı diledi. ...Devamını oku