Politika

Kılıçdaroğlu: Kâbil’de Mehmetçik Taliban ile baş başa bırakılmamalı

1 ay önce

kılıcdaroglu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Merkez Yönetim Kurulu toplantısında Türkiye'nin Afganistan'daki varlığına dair açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, "Kâbil’de Mehmetçik Taliban ile baş başa bırakılmamalı" dedi.

Cumhuriyet'ten Erdem Sevgi'nin haberine göre, CHP Merkez Yönetim Kurulu dün Genel Başkan Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Türkiye’nin dış politikasının masaya yatırıldığı toplantıda, Ünal Çeviköz’ün “NATO zirvesi” ve “Afganistan’daki Kâbil Havalimanı’na Türk askerinin gönderilmek istenmesi” ana başlıklarını içeren bir sunum yaptığı öğrenildi.

 

'Amerika’nın çekildiği yerde biz Amerika’nın jandarmalığını yapmamalıyız'


CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Kâbil’de Mehmetçik Taliban ile baş başa bırakılmamalı. Taliban, ‘NATO ülkelerini istemiyoruz’ diye rest çekmiş durumda. Amerika’nın çekildiği yerde biz Amerika’nın jandarmalığını yapmamalıyız” değerlendirmesini yaptı.

 

Erdoğan’ın o sözlerine: Sen çekil, biz üzerimize düşeni yaparız


Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Aç dolananları siz de doyuruverin” sözlerini de gündeme getiren Kılıçdaroğlu’nun, “Sen çekil, biz üzerimize düşeni yaparız. Kaldı ki yapıyoruz, sen engelliyorsun. Yerel yönetimlerde aşevi, Halk Ekmek açıyoruz, engelliyorsun; yardımları engelliyorsun” ifadesini kullandığı öğrenildi.İlgili konular

maket uçak

Mehmetçiğe maket uçakla saldırı girişimi

2 ay önce

Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonları bölgesinde Mehmetçik'e saldırı amaçlı kullandığı bir maket uçak askerlerin dikkatiyle amacına ulaşamadan imha edildi....Devamını oku