Politika

Kılıçdaroğlu tekrarladı: 5 sorunun cevabını bekliyorum

1 hafta önce

soylu

Terör örgütü PKK'nın Gara katliamı üzerinden hükümete eleştirilerde bulunan CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenerek, "Talimatı kim verdi? Millet adına 5 adet soru sordum, bu sorulardan neden bu kadar alındılar. 5 sorunun cevabını bekliyorum, hakarete gerek yok. Zaten cevabı millete verecek. İster Erdoğan verir ister onun yetkilendirdiği birisi verir" şeklinde konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin ziyareti sonrası basın açıklaması yaptı.

 

Kılıçdaroğlu yaptığı basın toplantısında Gara şehitleriyle ilgili Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelttiği 5 sorunun cevabını hâlâ alamadığını ve bu soruların cevabını beklediğini tekrarladı.

 

Kılıçdaroğlu ayrıca İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kendisine yönelik, “Gelmişiz, anlatmışız, ne kadar sorunuz varsa buyurun cevaplamaya hazırız demişiz. Ondan sonra sorumluluğu Cumhurbaşkanımızın üzerine yıkmaya çalışmak PKK’yı aklamak, hep birlikte bir cephe olma fırsatını kaçırmaktır” sözlerine de şöyle cevap verdi:

 

"Sarayın memurları benim muhattabım değil. Dolayısıyla ona cevap vermeyi doğru bulmuyorum."İlgili konular

msb

MSB : Gara'ya hava operasyonu yapıldı; 8 PKK'lı etkisiz hale getirildi

3 gün önce

Milli Savunma Bakanlığı yaptığı paylaşımda, "Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde tespit edilen 8 PKK'lı terörist, Hava Kuvvetlerince etkisiz hale getirildi." diye açıkladı. ...Devamını oku