Politika

Kılıçdaroğlu’dan AKP ve MHP’ye zor soru: Devleti soyanlara ortak mısınız?

1 yıl önce

Kılıçdaroğlu

CHP lideri Kılıçdaroğlu, 20 Aralık'ta döviz kurundaki dalgalanmadan birilerinin milyarlar kazandığını söyledi.

Araştırma önergesini reddeden AKP'li ve MHP'li vekillere sert çıkan Kılıçdaroğlu, "Bu devleti kim soydu, araştıralım. "Hayır" diyorlar. Siz bunlara ortak mısınız?" diye seslendi.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, geçen yıl 20 Aralık’ta dolar kurundaki büyük dalgalanmadan birilerinin büyük rant elde ettiğini belirterek, şunları söyledi:

 

–Bakın 20 Aralık gecesi malum dolarda ciddi bir düşüş oldu. Birileri 18 liradan dolarını bozdurdu, iki gün sonra gitti 13 TL’den dolar satın aldı. Milyarlar liraca para kazandılar bazıları. Dedik ki bunu araştıralım. Kim parayı kazandı. kim kaybetti? AKP ve MHP milletvekilleri “Hayır, bunu araştırmayın” dediler.

 

–Buradan açıkça şikayet ediyorum. AKP milletvekilleri ve MHP milletvekilleri. fakirin fukaranın yanında değil soyguncunun yanında yer almıştır. 84 milyon insan soyuluyor! Kim soydu? Bu devleti kim soydu, araştıralım. Hayır. Siz bunlara ortak mısınız?

 

HÜKÜMET ÇOKLU ORGAN YETMEZLİĞİ YAŞIYOR

 

–Bir yılda akaryakıta tam 46 kez zam geldi. Dolar artar zam gelir, dolar düşer zam gelir.

 

–Şu anda devlet yönetilmiyor. Hükümet çoklu organ yetmezliği yaşıyor. Adalet, devleti ekonomik bağlamda sağlıklı yönetim istiyorsanız ekonomide de adalet olması lazım. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmemesi lazım.

 

HER YERDE ADALETSİZLİK VAR

 

–Yargının en tepesindeki başkan, Anayasa Mahkemesi Başkanı da adaletsizliği söylüyor. Evet, temel bir meselemiz var. Adaleti sağlamazsınız devleti yönetemezsiniz, güveni sağlayamazsınız, bir araya gelemezsiniz, toplumsal bilinciniz gelişmez. Devletin dini adaletse bunların yaptığı ne? Her yerde adaletsizlik var.

 

BAHÇELİ’YE KAPAK OLSUN

 

–Tam bir çöküş yaşanıyor. Bunu nereden anlıyoruz? 1. Yüksek mevduatı olanlara verilen rüşvet. 2.İhracatçılara “ihracat bedelinin yüzde 25'ini getirip Merkez Bankasına yatıracaksın” dediler. 3. Bu, Bahçeli’ye kapak olsun; vatandaşlığı satmak.

 

–Konut alana vatandaşlık veriyorlardı… Baktılar bu iyi tutmadı. Bankada 500 bin dolara yatırana Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı vermeye başladılar! Hani siz ülkücüydünüz, hani siz milliyetçiydiniz?

 

DOLAR BARONLARINA HİZMET EDİYOR

 

–Erdoğan çıksın şunu söylesin: “Ey Kılıçdaroğlu, sen faiz yükseldi diyorsun, bak devletin faiz oranları düştü.” Diyebilir mi? Diyemez! Peki kime hizmet ediyor? Dolar baronlarına, faizcilere hizmet ediyor, vatandaşa değil…

 

TEFECİLERE 193 MİLYAR ÖDENDİ

 

–Bütün faizcilerin güvencesi de umudu da Erdoğan’dır! İnanmıyorsunuz değil mi? İspat edeceğim. Bu bütçede 240 milyar 400 milyon faiz ödeyecekler. Bu bütçe imzalanıp bugüne gelene kadar bu rakamların hepsi değişti. Londra’daki tefecilere 193 milyar ödendi.İlgili konular

erdoğan

Erdoğan: Müzakere öncesi biz de heyetlerle kısa bir görüşme yapacağız

10 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rusya ve Ukrayna heyetleri, yarın İstanbul'da tekrar bir araya geliyor. Toplantı öncesi biz de heyetlerle bir araya gelerek kısa bir görüşme yapacağız" diye konuştu....Devamını oku
Erdoğan

Erdoğan: Bakraç içinde Manda yoğurdu, hurma, bal ve yulaf ezmesi yer uyurum

10 ay önce

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Tokat ziyaretinde çiftçiler ile bir araya geldi....Devamını oku