Gündem

Kılıçdaroğlu’na saldıran AKP'li Sarıgün: Galeyana geldim

2 yıl önce

Kılıçdaroğlu’na saldıran AKP'li Sarıgün: Galeyana geldim


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyla ilgili 9 kişi gözaltına alınmıştı. Üç kişinin serbest bırakıldığı bildirildi.

 

Kılıçdaroğlu, Hakkari’nin Irak sınırındaki bir bölgesinde PKK saldırısında hayatını kaybeden er Yener Kırıkçı’nın dün yapılan Ankara’nın Çubuk ilçesindeki cenaze töreninde bir grubun saldırısına uğramıştı.

Habertürk’te yer alan habere göre Çubuk başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında şimdiye kadar dokuz kişi gözaltına alındı.

Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen beş kişiden dördünün savcılık sorgusu tamamlandı. Üç kişi serbest bırakılırken bir kişi adli kontrolle mahkemeye sevk edildi.

 

‘Galeyana geldim’

 

Kılıçdaroğlu’na yumruk atan 60 yaşındaki Osman Sarıgün’ün savcılık sorgusu ise sürüyor. Sarıgün, jandarmada verdiği ilk ifadede, kalabalık arasında galeyana gelerek Kılıçdaroğlu’na yumruk attığını söyledi.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik tarafından partinin üyesi olduğu açıklanan saldırganın terörle bir bağlantısı tespit edilemedi.

Olayla ilgili daha sonra gözaltına alınan biri kadın dört kişinin karakoldaki sorgusu da devam ediyor.

 İlgili konular

operasyon

İstanbul'da 3.3 milyonluk gasp cinayetinde 13 gözaltı

18 dakika önce

İstanbul'da holding yöneticisi Sibel Koçan'ın 3.3 milyon lirasının gasp edilerek öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturmada 13 kişi gözaltına alındı....Devamını oku
babacan

Babacan, AKP'lilere seslendi: Mafya-siyaset-medya şebekesine son verelim

1 gün önce

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, AKP'ye "gönül verenlere" seslenerek, "Gelin; hakkı, adaleti herkes için hep birlikte isteyelim. Mafya-siyaset-bürokrasi-medya şebekesine bir kez daha son verelim" diye konuştu....Devamını oku