Politika

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a darbeci cevabı

2 hafta önce

darbeci

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın emekli amiraller hakkında CHP'yi hedef alan açıklamalar yapması üzerine, Kılıçdaroğlu Erdoğan'a "Eğer sen darbeci akrabası arıyorsan ben sana söyleyeyim, 251 kişinin katili olan darbecinin kardeşini büyükelçi tayin etmedin mi?" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'emekli amiraller bildirisi' üzerine grup toplantısında kullandığı "Çok açık net söylüyorum, şu anda bu emekli generallerin merkezinde CHP’nin kendisi vardır. 104’ün içinde CHP üyesi olanlar vardır" ifadelerine sert cevap verdi. Kılıçdaroğlu cevabında, 15 Temmuz darbe girişiminin yönetim merkezi olduğu belirtilen Akıncı Üssü davasında tutuklu olarak yargılanan eski Tümgeneral Mehmet Dişli’nin abisi Şaban Dişli’nin büyükelçi olarak atanmasını gündeme getirdi.

 

Sosyal medya hesabından "Seni gidi algıcı seni!" ifadeleriyle bir video paylaşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklaması şöyle oldu:

 

"Neymiş efendim, bazı imzacı emekli amirallerin eşleri, kardeşleri CHP’liymiş. Şu zekâya bak Allah aşkına. Bu aklı size kim veriyor? Eğer sen darbeci akrabası arıyorsan ben sana söyleyeyim, 251 kişinin katili olan darbecinin kardeşini büyükelçi tayin etmedin mi? Siz şehitlere bile saygı duymuyorsunuz. İstiyorsan şehit ailelerine soralım ne diyecek?" İlgili konular

erdoğan

Erdoğan'dan kısa çalışma ödeneği açıklaması

1 gün önce

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kısa çalışma ödeneğinin uzatıldığını açıkladı....Devamını oku