Politika

Kılıçdaroğlu'ndan hekimlere: Gitmesi gereken Erdoğan'dır, siz değil

8 ay önce

Kılıçdaroğlu

CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

 

"Sevgili gençler şunu sakın unutmayın, size sadece tek vaadim var sizin hayalleriniz bu kardeşinizin hedefi olacaktır.

 

"Öyle bir sürecin içine girdik ki Tıp bayramında doktorlar Atatürk heykeline çelenk bırakacaklar. Yıllarını insan sağlığı için harcamış olan insanlar bayramlarını kutlayacaklar ona bile izin verilmedi. Arkasından başka şeyler söylendi. Bu konu gündeme geldiğinde doktorların talepleri gündeme geldiğinde çok sayıda genç hekim yurt dışına gittiğinde 'Giderlerse gitsinler! diye açıklama yaptı.

 

Buradan söylüyorum demokratik yollarla seni gönderecek olan biziz. Onların tamamı ülkelerinde kalacak. Az kaldı merak etmeyin bütün haklarınızı alacaksınız. Size verilen sözlerin tutulmadığını biliyorum. Öyle bir noktaya geldi ki sizi yurt dışına gitmeye zorluyorlar, gitmeyin, burada kalacaksınız beraber biz göndereceğiz. Bu beyefendiyi halkın iradesiyle, davulla zurnayla göndereceğiz. Herkes bunun tanığı olacak.

 

Hep çiftçilerden bahsediyorsunuz diyorlar ama balıkçılar bizim de teknemiz var mazot almadan bir yere gidemiyoruz, balıkçıları sakın unutmayın diyorlar. Bir arkadaşımızı görevlendirdik Hopa'dan İskenderun'a kadar sizin sorunlarınızı raporlaştırdık.

 

Sizlerin de oyuyla Allah izin verir iktidara gelirsek üreten insanların ne kadar değerli olduğunu göreceksiniz. Bizim iktidarımızda sadece malı götürenler üzülecek bunun dışında herkesin memnun olacağına emin olabilirsiniz.

 

Efendim Türk Telekom soygunu oldu, geçen hafta bahsetmedim diye vay efendim neden bahsetmedin diye. Harir ailesine koskoca bir şirket açıkça peşkeş çekildi. Gitti bizim bankalardan kredi aldı, gitti satın aldı bütün kârını aldı. Dükkanlarını mağazalarını bakır kablolar dahil hepsini sattı, borcu ödemeye gelince alın sizin olsun dedi. Bankalarımız büyük zorluklarla karşı karşıya kaldı. Hep işin bu cephesine baktık ama özelleştirmede sözleşmede verilen bir söz vardı; internet altyapısının güçlendirilmedi.

 

Bu konuda hiçbir şey yapılmadı. Biz internete erişimde hala sorun yaşıyoruz. Biz teknolojik devrimi kaçırıyoruz. Ama bunun da hesabını soracağız. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını korumak bizim görevimizdir. Alın terine değer vermek bizim görevimizdir. Beyt-ül Mahal'e el uzatanların elini oradan çekmek bizim görevimizdir."

 

Şanlıurfa'da büyükşehir belediye başkanlığını bize verin, bütün çiftçilere elektriği ücretsiz vereceğiz dedim. Diyarbakır dedi ki bize niye vermiyorsun. Onunla ilgili bir hazırlık yaptık. O filmi şimdi hep birlikte izleyelim. (Videoda Erdoğan'ın sözleri üzerine de yer verilen videoda vaatlerini sıralandı. Videoda, Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman, Mardin, Siirt ve Şırnak illerinde çiftçilere sulama suyu elektriğinin bedava verileceği; 10 bin üretim üstü kurulacağı vaat edildi.)

 

Diyor ki elinden tutan mı var? Çok açık ve net Diyarbakır'da da Siverek'te de söyledim, eğer sözünün gereğini yerine getirirsen ben bunları yapacağım. Bir; yatırım teşvik belgesi kuracağımız şirketlere teşvik belgesi vereceksin.

 

İki; güneş panellerinin konacağı arazileri bize tahsis edeceksin. Üç; enerji piyasası düzenleme kurulu tarafından lisans vereceksin. Ve TEİAŞ da bize hiçbir engel çıkarmayacak, trafolar orada olacak. Önce 6 ilde elektriği aşamalı olarak çiftçilere hiçbir bedel alınmadan ücretsiz vereceğiz. 5 bin megavat ne demek biliyor musunuz?

 

Akkayu'da kurdukları nükleer santralin üreteceği elektrik de 5 bin megavat. Bunu halka aşacağız. Konuyu Diyarbakır'da açtığımda Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı dedi ki biz de bu şirkete dahil olacağız. Biz çiftçiler için bunu düşünüyoruz onlar çiftçiler için 'Ya Türkiye'de üretime ne gerek var, Afrika'da yer kiralayalım, Türkiye getirelim bizim çiftçi ile rekabet edelim' diyorlar. Buradan bütün çiftçilere açık ve net söylüyorum.

 

Senin hakkını, alın terini Afrika'ya götürüp orada peşkeş çekmelerine izin veriyorsan koşa koşa git oy ver Ak Parti'ye. Bizim üretmeye ihtiyacımız var diyorsan tek bir adresin var kardeşim adı, şanı, şerefi belli Cumhuriyet Halk Partisi kardeşim. Buna vereceksin oyunu. İşte milliyetçiler budur.

 

Önce benim insanım kazanacak. Bahçeli de duysun bunu. Adam Afrika'ya gidiyor yer kiralıyor, ona ses çıkarmıyor Kılıçdaroğlu Diyarbakır'a gitmiş, çiftçiye ücretsiz elektrik verecek. Vay sen oraya nasıl gidersin. Ben Türkiye'nin her noktasına alnım açık giderim, vatanım için, bayrağım için giderim ama sen gidemezsin. Hiç kimse unutmasın bizim dokularımızda Kuvayyi Milliye ruhu vardır. O rüşvetçilerin burnundan fitil fitil getireceğim.İlgili konular

babacan

Polis şiddetini savunan Bahçeliye; Babacan: Hiçbir ders çıkarmamış

8 ay önce

DEVA lideri Ali Babacan, MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye Furkan Vakfı üyelerine dönük polis şiddetini savunduğu için, "Sayın Bahçeli, 12 Eylül döneminde, kendi geleneğinin gördüğü onca eziyetten hiçbir ders çıkarmadığını gözler önüne serdi" diyerek tepki gösterdi....Devamını oku