Gündem

Kilosu 19 liradan satılan baklava için tatlıcıda metrelerce kuyruk

1 hafta önce

baklavakuruğu

Şirinevler'de sabahın erken saatlerinde ucuz baklava almak isteyenler tatlıcı dükkanın önünde metrelerce kuyruk oluşturdu.

İstanbul Şirinevler’de Kurban Bayramı öncesi bir baklavacının piyasaya göre ucuz fiyata sattığı baklavalar nedeniyle yoğunluk oluştu.

 

Arife günü sabahın ilk saatleri ile birlikte sıraya giren vatandaşlar tatlıcı dükkanı önünde metrelerce kuyruk oluşturdu. Sıcak havaya rağmen yaklaşık bir saatlik beklemenin ardından dükkanın içine girebilenler, kilosu 19 liradan başlayan baklavalardan satın aldı.

 

Bazıları sıcaktan daha az etkilenmek için karton parçalarıyla kendilerine gölge yaptı. Metrelerce uzayan baklava sırası havadan görüntülendi.

 

Bir günde 5 ton baklava


Baklava markasının İstanbul’daki şubesini işleten Adil İpekli, “Halkı, vatandaşı düşünen bir yapımız var. Buna istinaden baklava uygun üretiliyor. Herkes baklava yiyebilsin diye biz de bu fiyata vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Bir günde sattığımız baklava 4-5 tonu bulabiliyor. Bugün için bu rakam biraz daha yüksek diyebiliriz” dedi.

 

Baklava almak için sırada bekleyen bir vatandaş da “Yaklaşık bir saattir bekliyorum. Fiyat uygun olduğu için geldik. 3 kilo baklava alacağım” dedi.İlgili konular

öztrak

CHP Sözcüsü Öztrak: Türkiye ucuz ama kendi yurttaşlarına değil

3 hafta önce

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Türkiye ucuz ama kendi yurttaşlarına değil" değerlendirmesini yaptı....Devamını oku
sıra

Ucuz tatlıyı görenler koronayı unutup kuyruğa girdi

2 ay önce

Kartal’da yani açılan ve indirimli fiyatla satış yapan baklavacının önünde uzun kuyruklar oluştu....Devamını oku