Dinimizi Tanıyalım

Kimler umre yapabilcek? Suudi Arabistan açıkladı!

2 hafta önce

umre

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı, Ramazan'dan itibaren sadece aşılanmış ya da koronavirüs geçirip iyileşmiş kişilere umre izni verileceğini duyurdu.

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı, koronavirüs salgınıyla ilgili aldığı önlemlere ilişkin yaptığı açıklamada, sadece koronavirüs aşısı yaptırmış veya koronavirüse yakalanıp iyileşmiş kişilerin umre ziyareti için kabul edileceğini belirtti.

 

Açıklamada, 'Aşının iki dozunu da yaptırmış kişiler, aşının ilk dozunu yaptırması üzerinden en az 14 gün geçmiş kişiler ve koronavirüse yakalanıp iyileşmiş kişilerin' ziyaretlerinde herhangi bir kısıtlama olmayacak.

 

Buna göre, yalnızca belirtilen kriterlere uyan kişiler ve Mekke'ye kabul edilecek ve umre ibadetlerini yerine  yapabilecek.

 

 İlgili konular

ttb

TTB: Hastalarımız aşı sırası beklerken Covid-19'a yakalanıyor

6 saat önce

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Aile Hekimliği Kolu’nun hazırladığı “Aile Hekimliğinde Pandemi Süreci Mart Nisan 2021 Anketi Sonuçları” kamuoyu ile paylaşıldı....Devamını oku
aşı

Fatih Erbakan: Yapılan aşılar kısırlaştırıcı olabilir

5 gün önce

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) aşılarının kısırlaştırıcı olabileceğini ileri sürdü....Devamını oku