Türkiye Haberleri

Kızılay görevlisinden büyük vurgun

1 hafta önce

Sağlık Bakanlığı, Kızılay ve Yeşilay'a 'yardım' yapmış!

Eski Kızılay çalışanın 100'den fazla TIR'daki yardım malzemelerini pazarda satmakla suçlandığı duruşmada, dosyaya giren bilgilere göre 4 Trilyonluk kazanç elde edildiği tespit edildi.

İhtiyaç sahiplerine dağıtılması gereken on binlerce adet mont, kazak, pantolon gibi giysileri semt pazarlarında satmakla suçlanan 13 kişi hakkında dava açılırken, iddianamede, tutuklu bulunan Türk Kızılayı Sancaktepe Şubesi’nin eski koordinatörü Emrah Aytar’ın giysi dolu 100’ü aşkın yardım TIR’ını, pazarcı olan babası ile birlikte kiraladığı depolara yönlendirdiği ileri sürüldü.

 

Duruşmada avukatlar, müvekkillerinin mal varlıkları üzerindeki tedbir kararının kaldırılmasını isteyince, mahkeme başkanı “4 trilyon zarar var. Vicdanınız kabul ediyor mu?” diyerek, talebi reddetti.

 

Savcılık iddianamesine göre, Kızılay Sancaktepe Şube’sinin kurulduğu 2007’den beri şubede görev yapan Emrah Aytar, kuruma ait resmi bir depo olmasına rağmen, babası ile birlikte 6-7 farklı depo kiralarken, firmalardan gelen mont, kazak, pantolon gibi ürünlerin yüklü olduğu 100’ü aşkın TIR bu depolara sevk edildi.

 

Depolara indirilen mallar, çeşitli semt pazarlarında satılmaya başlanırken, günlük 100-150 lira yevmiye ile çalışan 5-6 kişi ürünlerin satışını yaptı, yine günlük toplanan 7-8 bin liralık hasılat ise İsmail Hakkı Aytar veya oğluna teslim edildi.

 

Emrah Aytar ile babasının tutukluluğunun devamına karar verilirken, Jandarmanın operasyonu sırasında yapılan aramalarda en çok para ve altın İsmail Hakkı Aytar ile birlikte yaşadığı eski eşi Hatun Yalçın’ın evinde ve banka hesaplarında bulundu.İlgili konular

Uğur Işılak

AKP'li Uğur Işılak'tan iktidara bin liralık 'yardım' tepkisi

1 ay önce

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Dombra” adlı meşhur seçim şarkısını yapan eski AKP Milletvekili Uğur Işılak, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından müzisyenlere destek amacıyla verilecek 1000 TL'ye tepki gösterdi....Devamını oku
babacan

Babacan'dan Erdoğan'a: Başka ülkelere yardım yapacağınıza halka para verin

1 ay önce

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Salgın nedeniyle ekonomik sıkıntılarla karşı karşıya kalan bazı ülkelere bütçe desteği vermeye çalışıyoruz" sözlerine tepki gösterirken, "Anlıyoruz ki artık şuur falan da kalmamış… Ekonomi çökmüş, vatandaş aç biilaç yaşıyor. Madem paranız var, bu vatandaştan ne istiyorsunuz? Başka ülkelere maddi yardım yapacağınıza vatandaşa para verin!" dedi....Devamını oku