Ekonomi

Koç Holding dünyanın en iyi işverenleri listesinde 35’inci

2 yıl önce

Koç Holding dünyanın en iyi işverenleri listesinde 35’inci


Türkiye'nin en büyük şirketler topluluğu olan Koç Holding, Forbes'in yayımladığı "Dünyanın En İyi İşverenleri" listesinde 35'inci sırada yer aldı.
 
Koç Holding’ten yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin en fazla istihdam sağlayan topluluğu olan Koç Holding, dünyanın önde gelen dergilerinden Forbes’in yayımladığı “Dünyanın En İyi İşverenleri” listesinde büyük bir sıçrama yaptı.
 
Liste, dünyanın en çok çalışılmak istenen şirketlerini iki aşamalı bir değerlendirme sürecinin sonunda belirledi. Öncelikle çalışanların kendi işverenlerini bir yakınlarına ya da aile üyelerine tavsiye edip etmeyecekleri boyutuyla değerlendirdiği araştırmanın ikinci bölümü sektörlerindeki diğer şirketlere yönelik algıyı ölçtü.
 
Araştırmaya katılanlardan “Kendi sektöründe çekici bir işverendir” ve “Etkili-iyi yönetilen bir şirkettir” sorusunu değerlendirmeleri istendi. Son aşamada ise tüm şirketlerin skorları Forbes Global 2000 listesindeki en yüksek skora sahip ilk 500 işvereni belirledi.
 
Bu yıl 1,4 milyon yanıtın değerlendirildiği araştırmanın sonucunda Koç Holding sıralamada 59 basamak birden yükseldi.


İlgili konular

Koç Holding

Koç Holding, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nin resmi sponsoru oldu

1 yıl önce

Koç Holding, Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları yolunda Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin (TMOK) resmi sponsorluğunu üstlendi....Devamını oku
karikatür

Koç Holding: Kadına şiddet insan hakları ihlalidir

1 yıl önce

Koç Holding, kadına şiddet ve İstanbul Sözleşmesi ile alakalı açıklama yayımladı....Devamını oku