Türkiye Haberleri

Kocaeli’de radyoaktif kapsül alarmı

1 ay önce

wfwe

Vatandaşlar tarafından Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bir iş yerinde radyoaktif kapsül bulundu. Bulunan kapsül, Türkiye Atom Enerjisi, bomba imha, UMKE ve AFAD ekiplerini alarma geçirdi. Uzmanların yaptığı inceleme sonrası kapsülün boş olduğu tespit edildi.

Kocaeli’nin Gebze’de Hacı Halil Mahallesi İsmetpaşa Caddesi üzerinde bulunan bir iş merkezinde radyoaktif ibareli kapsül bulundu. Vatandaşlar tarafından tarafından bulunan kapsül paniğe yol açtı. Kısa süre içinde olay yerine 112 Acil yardım ekipleri intikal etti.

 

Çok sayıda polisle birlikte, Türkiye Atom Enerjisi, bomba imha, UMKE ve AFAD ekipleri kapsülün bulunduğu alanda inceleme yaptı.

 

Uzun süre yapılan incelemede kapsülün boş olduğu ve herhangi bir kimyasal etkiye neden olmadığı belirlendi. Yapılan incelemenin ardından ekipler olay yerinden ayrıldı. Kapsülü kim veya kimler tarafından bırakıldığı belirlenmesi amacıyla polis ekiplerince inceleme başlatıldı. (İHA)

 İlgili konular

operasyon

13 ilde 70 kişi için gözaltı kararı

6 gün önce

Kocaeli'de kamu ihalelerine fesat karıştırdıkları belirlenen 70 kişinin yakalanması için 13 ilde ilde eş zamanlı şafak operasyonu düzenlendi....Devamını oku
erdo

Erdoğan: İzmir depremi CHP’nin enkaz altında kaldığı bir depremdir

3 hafta önce

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kocaeli İl Başkanlığı seçimi öncesinde konuştu. İzmir depremiyle ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Erdoğan, "İzmir depremi aynı zamanda CHP’nin enkaz altında kaldığı bir depremdir" dedi....Devamını oku