Politika

KONDA Genel Müdürü, AKP’nin oyunun şu an yüzde 30’un altında olduğunu açıkladı

2 yıl önce

KONDA Genel Müdürü, AKP’nin oyunun şu an yüzde 30’un altında olduğunu açıkladı


KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, AKP’nin 17 yıllık tarihinden bu yana çekirdek oyunun en düşük olduğu noktada bulunduğunu söyledi. Ağırdır, “AKP’nin oyu şu anda 30’un altında” ifadesini kullandı.

 

23 Haziran’da yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçiminde CHP ile AKP arasında oluşan yüzde 9’luk puan farkını bilen anket şirketi KONDA’nın Genel Müdürü Bekir Ağırdır, iktidar partisinin güncel oy oranlarına ilişkin olarak görüşlerini dile getirdi.T24’te Murat Sabuncu’nun sorularını yanıtlayan Ağırdır, “AK Parti 17 yıllık tarihinden bu yana çekirdek oyunun en düşük olduğu noktada.
 
AK Parti’nin oyu şu anda 30’un altında” değerlendirmesinde bulundu.İktidar blokunda AKP’nin etkisinin azaldığını, MHP’nin etkisinin göreceli olarak arttığını ifade eden Ağırdır, İYİ Parti’nin ise varlığını sürdüreceğini belirtti.

 

AKP’LİLER DE ‘HAYIR’ DER
 
Gençlerin yarısının mevcut aktörlerle Türkiye’nin sorunlarının çözülemeyeceğini düşündüğünü söyleyen Ağırdır, toplumun yüzde 40’a yaklaşan kesiminin hemfikir olduğunu söyledi ve “Başkanlık sistemine bugün AKPliler de ‘hayır’ der” diye konuştu.

 İlgili konular

kadın öldürüld

Son 20 yılda 7 bin 71 kadın öldürüldü, 30 bin 446 kişi işkenceye uğradı

3 ay önce

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, ‘AKP Hükümetinin 20 Yıllık Hak İhlalleri Enkaz Raporu’nu yayınladı....Devamını oku