Gündem

Konya'da 2 kişiyi öldüren katil, intihar etmiş olarak bulundu

1 ay önce

konya

Konya'nın Akşehir ilçesinde Tacettin Ünal, önce aralarında husumet bulunan Memiş Er'i bıçakla yaraladı, eşi Gülsüm Er'i de öldürdü. Daha sonra aralarında alacak meselesi olan Yaşar Ali Kıyılmaz'ı da ağılda tüfekle başından vurarak öldüren katil, olay yerinden kaçtıktan sonra aynı tüfekle intihar etmiş olarak bulundu.

Akşehir'de Karahüyük Mahallesi'nde oturan ve eşinden boşanan, hayvan alım satımı yapan Tacettin Ünal (44), aralarında husumet bulunan Memiş Er'in evine gitti. Ünal, burada çıkan kavgada Memiş Er'i, boynundan ve elinden, eşi Gülsüm Er'i de vücudunun çeşitli yerlerinden defalarca bıçakladı.

 

Kanlar içinde yere yığılan çiften Gülsüm Er, olay yerinde can verirken, Memiş Er de ihbar üzerine çağrılan ambulansla Akşehir Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Tedavi altına alınan Er'in sağlık durumunun iyi olduğu ifade edildi.

 

Kaçan Ünal'ın yakalanması için çalışmasını sürdüren jandarma saat 08.00 sıralarında Karahüyük Mahallesi Pirenli mevkisindeki ağılda, kahve işleten ve aynı zamanda küçükbaş hayvan yetiştiren Yaşar Ali Kıyılmaz'ı (36), yatağında tüfekle başından vurulmuş olarak buldu. Araştırmasını derinleştiren jandarma, Kıyılmaz ile Ünal arasında alacak meselesinden husumet olduğunu öğrendi. 

 

Kıyılmaz'ı da Ünal'ın öldürmüş olabileceğini değerlendiren jandarma, bölgedeki arama çalışmalarını sürdürdü. Yapılan arama sonunda Ünal, yakındaki Üçhüyük Mahallesi'nde tüfekle başından vurulmuş halde ölü olarak ele geçirildi. Olay yerindeki tüfeği inceleyen jandarma Ünal'ın, Kıyılmaz'ı öldürdükten sonra intihar ettiğini belirledi.İlgili konular

deprem

Konya 5.1 büyüklüğünde depremle sallandı

2 hafta önce

AFAD verilerine göre, Konya’nın Meram ilçesinde saat 20.43’te 5,1 büyüklüğünde deprem yaşandı....Devamını oku