Politika

Koray Aydın: Bunu yaparsa oyların yüzde 80'ini kaybeder

2 hafta önce

ikili

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, “Bahçeli AKP listelerinden seçime girecek” iddialarına ilişkin, “Bunu yapacaksa MHP tabanından aldığı oyun da yüzde 80'ini kaybeder” açıklamasında bulundu.

KRT TV'de Gürkan Hacır'ın sunduğu Şimdiki Zaman programında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye ilişkin açıklamalarda bulunan İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, AKP ve MHP'nin ilerisinin daha kötü olacağını düşünerek erken seçim yapmak isteyeceğini belirtti. Aydın, MHP lideri Bahçeli’ye dair şu açıklamaları yaptı:

 

“Bir arayış içerisindeler. 'Yanımıza birilerini alabilir miyiz?' diye çalışma yürütüyorlar. Seçim kanunlarıyla ilgili de yoğun bir çalışma var. Zaten kendi gazetelerinde, ben ona yandaş gazete demiyorum. Kendi gazeteleri aslında. Kendi gazetelerinde yazan arkadaşları takip edersek söylüyorlar; Dar bölge üzerinde çalışıyorlar, 6'lı-7'li bir model üzerinde çalışıyorlar.

 

Şimdi burada dar bölge sistemini biz MHP'den geldik, MHP'nin asla kabul edebileceği bir sistem değil. Bunu kabul etmez MHP. MHP'nin yok olması demek! MHP buna evet der mi? Demez! Partinin devamı düşünüyorsa Devlet Bey (Bahçeli) buna asla müsaade etmez.”

 

Koray Aydın, konuşması devam ederken gazeteci Elfin Tataroğlu'nun MHP lideri Devlet Bahçeli'nin AK Parti listelerinden seçime girip girmeyeceğine ilişkin "Onu kabul eder mi?" sorusuna ise, "O da bir şahsiyet bozulması demek" yanıtını verdi.

 

Daha sonra ise Zafer Arapkirli'nin "Hülleyi içine sindirebilir mi?" sorusuna ise Koray Aydın, "Bunu yapacaksa MHP tabanından aldığı oyunda yüzde 80'ini kaybeder. Bu şahsiyet, kişisel bozulması olur. MHP'nin tarihsel çizgi içerisindeki duruşuna karşı darbe olmuş olur. Bunu yaptığı takdirde MHP oylarını bir arada tutamaz" cevabını verdi.

 

 İlgili konular

akp

Kanser hastası kadına belediyeden cevap: Önce AKP üyesi ol!

2 gün önce

Güliz Meyveci 2019 yılında kanser olduğunu öğrenmesi sonucu hayatı altüst oldu, işsiz kaldı, aç yattı. Son umut yardım için kapısını çaldığı AKP'li Eyüpsultan Belediyesi'nden de "AKP'li ol, yardım ederiz" yanıtını aldı....Devamını oku