Politika

Korkusuz yazarından flaş iddia: Süleyman Soylu istifa ederse şaşırmam!

1 hafta önce

takan

Korkusuz yazarı Ahmet Takan bugünkü yazısında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili flaş bir iddia ortaya attı. Takan, ""İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da istifa haberini alırsam ben şaşırmam" dedi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın haberi olmadan Bülent Arınç'ın, Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala çıkışı yapamayacağını yazan Ahmet Takan, "Bülent Arınç, son günlerdeki çıkışlarının hepsini Tayyip Erdoğan’ın bilgisi ve onayıyla yapıyor" diye kaleme aldı.

 

Öte yandan MHP cephesinin yaşanan süreçten hoşnutsuz olduğunu yazan Takan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya ilişkin flaş iddiada bulunarak, "Yakın bir zaman içinde herhangi bir sosyal medya hesabı üzerinden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da istifa haberini alırsam ben şaşırmam. Siz de şaşırmayın!.." öngörüsünde bulundu.

 

Ahmet Takan'ın bugünkü yazısının ilgili bölümü şöyle:

 

"Bülent Arınç, son günlerdeki çıkışlarının hepsini Tayyip Erdoğan’ın bilgisi ve onayıyla yapıyor. O bombaları, “Bülent Arınç yine vitesten atmış” diye yorumlamayın. Yanılırsınız.

 

Sadece Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş’ın salıverilmesi değil söz konusu olan. Yakın zamanda hem de Anayasa Mahkemesi üzerinden daha geniş bir af kararı duyarsanız da şaşırmayın.,

 

İktidarın küçük ortağı MHP koridorlarında bugünlerde aşırı bir tedirginlik ve telaş hakim. Her odada “ acaba ne oluyor” sorusuna yanıt aranıyor. “Tayyip Erdoğan vaz geçer”, “vaz geçmez” diye papatya falına bakılıyor. “Vazgeçecek olsa Devlet Bahçeli ile pikniğe mi gidilirdi?”.. O kadarını bilemem ama değerli okurların elinde bir parametre olsun diye ifade edeyim;

 

Yakın bir zaman içinde herhangi bir sosyal medya hesabı üzerinden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da istifa haberini alırsam ben şaşırmam. Siz de şaşırmayın!..

 

Ha o zaman, “Bu iş herhalde oluyor” diyecek kıvama geliriz. Ufukta görünen güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş için biraz daha fazla umutlanabiliriz."

 İlgili konular

soylu

Soylu'dan 'İmamoğlu' açıklaması: Suikast girişimi ya da yakalanan kimse yok

1 saat önce

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na suikast iddialarına ilişkin konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Böyle bir suikast girişim söz konusu değildir. Yakalanan kimse söz konusu değildir" ifadesini kullandı....Devamını oku
arınç

Bülent Arınç: Demirtaş ve Kavala’nın tutukluluğuna hayret ediyorum

1 hafta önce

Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala'nın tutukluluğunu eleştiren YİK Üyesi Bülent Arınç, “Kavala'nın tutuklu kalmasına hayret ediyorum, Demirtaş'ın da tahliyesi olabilir" diye konuştu....Devamını oku