Gündem

Koronavirüs nedeniyle İran'dan getirilen 65 Türk vatandaşı gözlem süreci ardından taburcu edildi

2 yıl önce

Koronavirüs nedeniyle İran'dan getirilen 65 Türk vatandaşı gözlem süreci ardından taburcu edildi


İran'da görülen koronavirüs salgını nedeniyle 14 gün önce Türkiye'ye getirilen ve Ankara'daki 2 hastanede gözlem altında tutulan 65 kişi, test sonuçlarının negatif çıkması üzerine taburcu edildi.
 
Koronavirüs salgını nedeniyle çok sayıda insanın hayatını kaybettiği İran'da yaşayan Türk vatandaşlar, 25 Şubat'ta düzenlenen özel bir uçak seferiyle Ankara'ya getirildi.
 
Esenboğa Havalimanı'na getirilen 132 yolcu ve 10 mürettebat, özel kıyafetli sağlık görevlileri eşliğinde ambulanslarla Zekai Tahir Burak Hastanesi ve Bilkent Tıbbi Gözlem Kliniği'ne nakledildi. 4'ünde öksürük, 2'sinde boğaz ağrısı şikayeti bulunan, diğerlerinde hastalık belirtisi bulunmayan toplam 142 kişi, başka hasta bulunmayan iki hastanede tek kişilik odalarda gözlem altında tutuldu.
 
Mürettebat ve yolcuların bir kısmı, yapılan testlerin ardından ardından taburcu edildi. İran'ın Kum ve Meşhed şehrinde bulunduğu belirlenen 65 kişi ise getirildikleri Ankara'da 14 gün boyunca kontrol altında tutuldu.
 
Sonuçları negatif çıkan 65 kişi, 14 günlük gözlem sürecinin ardından dün akşam saatlerinden itibaren taburcu edildi.


İlgili konular

koca

Bakan Koca: Delta Plus, 3 ilde görüldü

10 ay önce

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgınının Türkiye'deki seyriyle ilgili "Delta Plus, 3 farklı ilde görüldü" bilgisini verdi. Bu illerden birinin İstanbul olduğunu belirten Koca, "Ankara'da yok. Diğer iki ili söylemeyeyim" ifadesini kullandı. Koca, "Delta ise sayıları giderek artıyor, 284'lere kadar çıktı. İl sayımız da 30'u buldu" dedi....Devamını oku
belarus

Avrupa'da futbol oynanan tek ülke Belarus kaldı

2 yıl önce

Türkiye Süper Lig'inin geçtiğimiz perşembe günü askıya alınmasının ardından Belarus Premier Ligi, Avrupa'da devam eden tek büyük turnuva haline geldi....Devamını oku