Gündem

Koronavirüs testi isteyen doktora saldırı

2 hafta önce

doktorsaldırı

İstanbul Beylikdüzü’nde 3 kez üst üste boğaz ağrısı şikayetiyle özel bir hastaneye gelen ve doktorun koronavirüs testi tavsiyesine uymadığı iddia edilen hasta, acil serviste doktoru darp etti. Öfkesini kontrol edemeyen hasta, dışarı çıkıp aracından silah alarak doktora silahla saldırmak istedi.

İstanbul Beylikdüzü’nde, önceki gün özel bir hastanede yaşanan olayda, S.B. isimli hasta daha önce 2 kez boğaz ağrısı şikayetiyle hastaneye geldi. Olay akşamı yeniden hastaneye gelen adama doktor koronavirüs testi olmasını talep etti.

 

İhlas Haber Ajansı'nın (İHA) aktardığına göre Doktorun bu talebi üzerine aralarında tartışma çıktı ve S.B. doktorun eline vurdu. Yaşanan arbede sonrasında S.B. dışarı çıkıp aracından silah alıp, tekrar hastaneye girmeye çalıştı. Bu sırada hastane çalışanları ve kapıdaki görevliler araya girerek S.B.’nin içeriye girmesine engel oldu.

 

'Beyaz kod' verildi


Acil servisinde yaşanan bu olayın ardından saldırıya uğrayan doktor emniyete ‘beyaz kod’ çağrısında bulundu. Çağrının üzerine polis ekipleri hastane önüne gelerek saldırganı gözaltına alındı. S.B. ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. S.B. hakkın hastane çalışanları ve doktorun da şikayetçi olması üzerine yasal işlem başlatıldı.

 

Yaşanan saldırı anları ise, hastanenin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde, S.B.’nin doktor ile acilde yaşadığı tartışma ve arbede anları yer aldı.

 

Görüntülerin devamında ise B.’nin hastane önünde de taşkınlık yapması sonrasında ise aracına giderek silah aldığı iddia edilen anlar yer aldı. Kamera kayıtlarının son anlarında ise polis ekiplerinin gelmesi ve S.B.’nin hem aracında hem de üstünde yaptığı arama görüldü.İlgili konular

bakanelvan

Bakan Elvan Kovid süreci kredi bilançosunu çıkardı

7 saat önce

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan,"Kovid-19 sürecinde 206 milyar liralık Tarım Kredi, esnaf kredi ile vergi ve prim borcu ertelendi. Bu tutar yıl sonunda 219 milyar lira olacak." dedi....Devamını oku
hasta

Türkiye'de günlük Koronavirüs tablosu! 356 kişi daha can verdi

1 gün önce

Türkiye'de yeni tip Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle 356 kişi daha vefat etti. Tabloya göre, 2 bin 414 yeni 'hasta' olmak üzere, 26 bin 476 yeni 'vaka' kaydedildi....Devamını oku