Gündem

Kötü hava şartları nedeniyle İstanbul'a giriş çıkışlar durduruldu

3 ay önce

istanbul

Trakya’dan sonra Anadolu’dan da İstanbul'a girişler büyük oranda durduruldu. Kentte, Esenler, Harem ve tüm cep otogarlardaki çıkışlar yarın 08.00’e kadar, İstanbul Havalimanı'ndaki uçuşlar ise 25 Ocak saat 04.00'e kadar durduruldu.

İstanbul'da kar etkisini iyice artırdı. Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre yağışın akşam saatlerinde yoğunlaşacağı bildirildi.

 

Karayolları Genel Müdürlüğünün yaptığı açıklamaya göre, Anadolu tarafından İstanbul'a gidecek araçlar için Sakarya'dan itibaren bütün araç trafiği, Kocaeli'den yalnız ağır taşıt trafiği, Yalova'dan ise İstanbul ve İzmir istikametine seyredecek tüm araçların trafiği durduruldu.

 

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kar yağışı nedeniyle Trakya'dan İstanbul'a araç girişlerine ikinci bir duyuruya kadar izin verilmeyeceğini şöyle açıklamıştı:

 

"Kıymetli sürücüler, ikinci bir duyuruya kadar, Trakya istikametinden İstanbul yönüne seyahat eden araçların ilimize girişine yoğun kar yağışı nedeniyle izin verilmeyecektir. Trakya istikametinden yola çıkılmaması önemle rica olunur" İlgili konular

bergen

12 Mart gün özeti

2 ay önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku