Yaşam

Köye AK Partililerin girişini yasakladılar

1 ay önce

Tokat

Altyapı desteği alamadıklarını söyleyen Tokat Çamağzı Köyü sakinleri, köy girişine 'Reis'ten başka AK Partili hiçbir siyasetçi Çamağzı Köyü'ne giremez' tabelası astı.

Tokat'ın merkeze bağlı Çamağzı Köyü'nde bir grup köylü DSİ İl Özel İdaresi'nden destek alamadıkları için köy girişine “Reisten başka hiç bir AK Parti’li siyasetçi Çamağzı köyüne giremez” yazılı büyük bir tabela dikti.

 

Tabela önünde açıklama yapan Çamağzı Köyü muhtarı Mustafa Keskin, 3 dönemdir muhtar olduğunu ve son 3 yıldır İl Özel İdaresi ve DSİ'den hizmet alamadıklarını belirterek , "Şu görmüş olduğunuz arazimiz susuz tarıma geçmek durumunda kaldı. Vatandaşımız da burada 3 yıldır DSİ müdürüne tek-tek her şeyi anlatmama rağmen, DSİ müdür özellikle bizim buraya zulmetmeye çalışır gibi sulu tarımdan susuz tarıma geçirdi" dedi.

 

Sözcü'den İsmail Akduman'ın aktardığı habere göre Muhtar Keskin, Benim köyüm sıradan bir köy değil, çok süt üreten, et üreten, şeker pancarı, sebze silajlık mısır üreten bir köy olmasına rağmen arazimizi 3 yıldır sulayamıyoruz" diye konuştu.

 

Konuya dair ilgisizlikten dert yanan Keskin, "Su paralarımız 2 katına çıktı, sulu tarımdan susuz tarıma geçtik. Benim köyüm arazisi sulamak için ikindi vakti yatıyor ertesi gün sabaha kadar, sabah yine su yok. Ertesi gün bir daha, yine su yok. Milletvekillerine bu durumu arz ettim, hiç birisi ilgilenmedi" ifadelerini kullandı.

 

'İSTEMİYORUZ BİZ BUNLARI'

 

Açıklamasında AK Parti Tokat Milletvekili Özlem Zengin ve İl Genel Meclis Başkanı Erol Duyum’a da yer veren Keskin, “Meclis Başkanı Erol Duyum 3 yıldır köylere bir tane hizmet getirmiyor. Fırınısitan’dan çıkıp köylere bir kere adım atmıyor. Özlem hanım onu oraya oturtturdu, kendisi Tokat’ın milletvekili mi, Ankara’nın milletvekili mi bilmiyoruz.

 

Biz Tokat’ın, milletin derdiyle dertlenen milletvekilleri ve idareciler istiyoruz. Reise canımız kurban, reisten bizi kimse çeviremez, ama biz bu türlü idarecilerden bıktık artık. Bu milletin bir derdi var. İl yönetimi olsun, meclis yönetimi olsun, milletvekilleri olsun Tokat’ın kaybettiklerini kabullenmiş. 3 vekili ikiye düşürdük diyor adam. Tamam ikiyi çıkarırsak rahat diyor. Kardeşim bunların ne işi var bizim başımızda? İstemiyoruz biz bunları. Böyle yönetici kabul etmiyoruz” dedi.

 

Keskin, devamında ise şu şekilde konuştu:

 

30 yıldır benim çam ağzı projem var. 30 yıldır uğraşıyoruz. Zeyid Aslan bey sağ olsun belli bir yere getirdi. Ne zaman ki bu vekiller geldi, bizim barajımız durdu.

 

12 köyün içme suyu sorununu çözecek, bizim köyümüzün arazi sulama sorununu çözecek. Amma velakin bu vekiller geldi bir kez olsun Samsun bölgeyi aramadılar.

 

'BİZE BURADA ZULÜM EDİLİYOR'

 

Kendilerine o kadar rica ettiğim halde, sayın vekilim sadece arayın sadece arayın dediğim halde, aramadılar. Ve milletimizde burada biz mahvolduk.

 

3 yıldır hizmet hiç bir şekilde alamıyoruz. Söyleyecek daha çok şeylerimiz var. 3 yıldır bize burada zulmediliyor.

 

Niye; çok vatansever bir köy, milliyetçi köy, üreten köy. Bu adamın buraya zulmedeceğini DSİ müdürüne söyledim, inandıramadım. Yüzlerce kamera kaydı çektim, hepsini gönderdim il yönetimine, ilgilenen olmadı.İlgili konular

babacan

Babacan, AK Parti’ye oy vermiş insanlar: “Vicdanım rahatsız” diyor

1 gün önce

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, "Zamanında oyunu AK Parti’ye vermiş insanların “Vicdanım rahatsız” dediğini görüyorum" dedi....Devamını oku
Davutoğlu

Davutoğlu: AK Parti ve Erdoğan esir alındı

3 hafta önce

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 2016 yılından sonra AK Parti'nin 'güç yozlaşması' yaşadığını belirterek bir grubun parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan üzerinde etkisi olduğunu söyledi....Devamını oku