Dünya

Kremlin açıkladı: Putin ve Zelenski bir araya mı geliyor?

1 yıl önce

Putin ve Zelenski

Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, Rus ve Ukraynalı heyetlerin bugün Türkiye’ye gideceklerini belirterek, “Yüz yüze görüşmelere başlanmasına karar verilmesi bile başlı başına önemlidir” dedi.

Kremlin sözcüsü yaptığı açıklamada, "İstanbul'daki Rusya-Ukrayna görüşmelerinin bugün başlaması pek olası değil, yarın olabilir" ifadelerini kullandı.

 

Peskov'un açıklamalarının satırbaşları şöyle:

 

- Türkiye'de gerçekleştirilecek Moskova-Kiev görüşmelerinden sonra Putin ile Zelenski arasında bir görüşme olmayacak, şu ana kadar müzakerelerde önemli bir ilerleme kaydedilmedi.


- Kremlin, Ukraynalı askerlerin Rus askerlerine işkence yaptığı iddia edilen korkunç görüntüleri gördü, Soruşturma Komitesi araştırıyor ve yasal bir değerlendirme yapacak.


- ABD Başkanı Joe Biden'ın Putin ile ilgili yeni açıklaması endişe verici, bu tür açıklamaları izlemeye ve dikkatle kaydetmeye devam edeceğiz.İlgili konular

rusya

Rusya, dost olmayan ülkelere doğalgaz tehdidini ileri sürdü

11 ay önce

Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, Avrupa’nın, Rusya’ya doğalgaz ödemelerini Ruble ile yapmayı reddetmesi durumunda, “Bedavaya doğalgaz sevk etmeyeceğiz” tehdidini ileri sürdü....Devamını oku
üç kuruş

27 Mart gün özeti

1 yıl önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku