Ekonomi

Krize kriz denmeyecek!

3 yıl önce

Krize kriz denmeyecek!


Uzun yıllardır sürdürülen tüketime dayalı büyüme modeli, dolar manipülasyonları ile bir ekonomik krizle sonuçlanınca iktidar, en azından psikolojiyi kurtarmaya çalışıyor.

On binlerce çalışana geçim imkânı sağlayan Türkiye’nin önde gelen şirketleri gün aşırı konkordato ilan ederken, üretemeyip tüketen iktidar modeli krizi gizlemek için çare arıyor.

TÜKETİM KRİZİNE PSİKOLOJİK ÇARE

En yetkili ağızlar “Kriz yok” dese de, vatandaşın markette, kırtasiyede, otobüste, giyimde, faturada kısaca mutfağında iliklerine kadar hissettiği geçim krizine karşı iktidar, yaklaşan yerel seçimler öncesi nasıl bir siyasi strateji belirleyeceğini bilemiyor.
İlgili bakanlar eliyle gün aşırı program açıklayıp, diğer yandan da sıcak para bulmak için çabalayan iktidar, gelecek ay başında gireceği Kızılcahamam kampında da ilk kez “Krizle gidilecek yerel seçimin” kampanya dilini nasıl oluşturacağını araştıracak. Şimdilik tek bulunan çözüm ise psikolojik: “Krize, kriz denmeyecek!”


İlgili konular

Bernardo

Bernardo da iflas etti

11 ay önce

Züccaciye sektörünün ünlü markalarından Bernardo iflas etti, tüm mağazaları mühürlendi....Devamını oku
golds

Gold’s Gym konkordato için başvurdu

2 yıl önce

Dünyaca ünlü vücut geliştiricilerinin tercih ettiği spor salonu zinciri Gold's Gym, corona virüsü salgınının ekonomik etkilerine daha fazla dayanamadı ve konkordato için başvuruda bulundu....Devamını oku