Gündem

Kur'an-ı Kerim sayfalarını konfeti şeklinde sahaya fırlattılar: 4 gözaltı

11 ay önce

konfeti

Ordu'nun yeni stadında oynanan ilk maçta fahiş bir hata yapıldı. Kur’an-ı Kerim sayfaları konfeti şeklinde sahaya fırlatıldı. Bu gelişme üzerine 4 kişi gözaltına alındı.

Ordu'da oynanan ve aynı zamanda Yeni Ordu Stadının açılış maçı olan Orduspor 1967 ile Kırıkkale Büyük Anadoluspor arasındaki TFF 3. Lig 3. Grup müsabakasının 52. dakikasında büyük bir skandal yaşandı.

 

Plaka numarası 52 olan Ordu'nun bu simgesini vurgulamak amacıyla maçın 52. dakikasında maraton tribününden sahaya konfeti atıldı.

 

Maça giden bir vatandaşın sosyal medya hesabında paylaştığı görüntülerde, Kur'an-ı Kerim ayetlerini içeren sayfaların parça parça kesilerek konfeti olarak sahaya fırlatıldığı anlaşıldı.

 

Durumu fark eden vatandaşlar, emniyet görevlilerine haber verdi. Polisler, stat çalışanları ve bazı taraftarlar yerdeki Kur’an sayfalarını toplamaya başladı.

 

Tepki çeken olayla ilgili soruşturma başlatılırken, Ordu Valiliğinden de konuyla ilgili şöyle açıklama yapıldı:

 

"Yeni Ordu Stadyumunda 23 Ekim 2021 tarihinde oynanan Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği SK-Kırıkkale Büyük Anadolu Spor 3. Lig futbol müsabakasının 52. dakikasında sahaya atılan konfeti ve kağıtlar arasında Kur'an-ı Kerim'den ayetler yazılı ve Türk bayrağı parçaları görülmesi üzerine Emniyet Müdürlüğümüzce olayla ilgili tahkikat ivedi yapılmış; Ş.Ö isimli Forza Fidangör taraftar grubu lideri tarafından orta ve lise öğrencilerinden kullanmadıkları ders kitaplarını getirmelerini istedikleri, öğrencilerin bu kitapları C.D ve Ü.T isimli şahıslara getirerek teslim ettikleri, bu iki şahsın da toplanan kitapları B.M. isimli şahsa teslim ettikleri ve iki ayrı matbaada kestirerek konfeti haline getirdikleri tespit edilmiştir. İlgili 4 şahıs kısa sürede gözaltına alınmış olup konu ile ilgili adli ve idari tahkikat devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."İlgili konular

WhatsApp ve Telegram

Ordu içerisinde WhatsApp ve Telegram gibi uygulamalar yasaklandı

8 ay önce

İsviçre ordusunun, dünyada yaygın kullanılan WhatsApp ve Telegram gibi mesajlaşma uygulamalarını güvenlik gerekçesiyle yasakladığı bildirildi....Devamını oku
uzaktan eğitim

Ordu'da bir lise uzaktan eğitime geçti

1 yıl önce

Milli Eğitim Bakanı Özer'in "Kovid-19 nedeniyle kapatılan okul yok" açıklamalarına rağmen Ordu'da Aybastı Fen Lisesi'nde tüm sınıflar Kovid-19 vakaları nedeniyle uzaktan eğitime geçerek, fiilen kapatılmış oldu....Devamını oku