Gündem

Kürkçe konuşan kadını yayından almıştı, İngilizce yayını ile gündem oldu

11 ay önce

didem

Dün yayınlanan programda Kürtçe konuşan kadın konuğunu yayından alarak gündeme oturan Didem Arslan, daha önceki bir bölümde konuğuyla İngilizce konuştuğu anlar sosyal medyada büyük tepki çekti.

Reality show sunucu Didem Arslan Yılmaz, Kürtçe konuşan konuğunu “Doğru düzgün Türkçe konuşsun, burası Türkiye Cumhuriyeti. Doğu dili bilmiyoruz” diyerek yayından aldırdı. Yılmaz’ın Kürtçe tepkisi sosyal medyada gündemin ilk sırasına yerleşti.


Ünlü sunucu Didem Arslan Yılmaz, Show Tv’de yayınlanan “Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme” programında konuklarla ‘Kürtçe’ krizi yaşadı. Konuklar Ayfer Taşçı ve Hayriye Taşçı’nın halaları Türkan Taşçı, programa telefonla bağlandı. Hala Taşçı’nın yeğenlerine yönelik Kürtçe, “Siz orada ne arıyorsunuz” sözleri üzerine gerginlik yaşandı. Karşılıklı edilen hakaretler sansürlenmek zorunda kaldı.

 

DOLU DİLİ BİLMİYORUZ


Halanın yayından alınmasını isteyen Yılmaz, “Hayır hayır. Türkan Hanım bizim de anlamamız lazım. Türkan Hanımı bir hattan alın. Kızlara hakaret edemez tabii böyle konuşamaz. Biraz da anlarım ben Kürtçe’ den, kesinlikle olmaz. Halayla bir konuşun, doğru düzgün Türkçe konuşsun, burası Türkiye Cumhuriyeti. Doğu dili bilmiyoruz. Bilsek anlayacağız da konuşacağız da bilmiyorum” dedi. Dakikalar sonra tekrar programa bağlanan Türkan Taşçı, konuşmasına Türkçe devam etti.

 

Sosyal medyada ‘Haddini Bil Didem Arslan’ ve ‘Kütçe’ etiketleri gündemin ilk sırasına yerleşti. Sosyal medya kullanıcıları, Yılmaz’ın Kürtçe konuşan konuğunu hattan alınmasını istemesine tepki gösterdi.

 

İNGİLİZCE KONUŞTUĞU ANLAR GÜNDEM OLDU

 

Kürtçe konuştuğu için kimse tarafından anlaşılmadığı gerekçesiyle konuğunu yayından aldıran sunucunun daha önceki bölümlerde bir profesör ile İngilizce konuştuğu anlar yeniden sosyal medyada gündem oldu. Didem Arslan Yılmaz için "İngilizce olunca hiç sorun yok. Çünkü Kürtçeyi bir dil olarak kabul etmiyorsunuz" yorumları yapıldı.

 

tweet
tweet

 İlgili konular

AKP Konya Gençlik Kolları

AKP Konya'da istifa

5 ay önce

Geçtiğimiz yıl şubat ayında göreve gelen AKP Konya Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Selman Avcı görevinden istifa ettiğini açıkladı....Devamını oku
Kırmızı Oda

8 Şubat gün özeti

6 ay önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku