Son Dakika

Yolcu, Otobüs Şoförünü Darp Edip Hakkında Suç Duyurusunda Bulunuldu

4 yıl önce

Yolcu, Otobüs Şoförünü Darp Edip Hakkında Suç Duyurusunda Bulunuldu


Antalya’da peş peşe soru sorduğu şoförün tepki göstermesine sinirlenerek saldıran yolcu hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

  Olay, geçtiğimiz gün Antalya'da yaşandı. Edinilen bilgiye göre, Antalya Büyükşehir Belediyesi özel halk otobüsüne binen bir yolcu şoföre güzergahtaki durakları sordu. Şoförün "Durak vardır ama bilmiyorum durak harici indiremem" demesi üzerine yolcu "Ağabey sen bu hatta çalışmıyor musun?" cevabını verdi. Şoför "Ağabey ben bu hatta çalışıyorum ama şu anda travma geçiriyorum gözünü seveyim sordun durdun ya" dedi. Şoför, soru sormaya devam eden yolcuya, yolculuk esnasında şoförün meşgul edilmemesi gerektiğini söyleyerek tepki gösterdi. "O zaman yapma bu işi" diyen yolcu, "ben sana insan gibi soru soruyorum" dedi. Bir kez daha yolcunun meşgul etmemesi gerektiğini söyleyen şoför, "21 senedir yapıyorum bu işi" deyince yolcu küfürler ederek otobüsün arkasından gelip direksiyon başındaki şoföre yumruk atmaya başladı. SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU İHA'nın haberine göre, şoförü darp eden yolcu hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıklayan Antalya Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yasin Arslan, “Şoförlerimizin hatası varsa her zaman gerekli cezai işlemleri uyguluyoruz. Ancak bunu izlediğimizde başlangıçta vatandaşımızın suçlu olduğunu görüyoruz” dedi. “ŞOFÖRÜMÜZ ŞU ANDA ALANYA’DA İSTİRAHATTE” Antalya’daki otobüslerin Türkiye’de bir ilk olduğuna dikkati çeken Başkan Arslan, “Araçlarımızda sayıları 4 ila 6 arasında değişen kameramız var. Aynı zamanda kameralarımız ses kaydı alıyor. Savcılığımız gerekli incelemeyi yapacaktır. Allahtan ki şoförümüz o anda aracı durdurmuş. Yoksa şoförümüzü otobüsün içinden alan bir vatandaş var. Şoförümüz şu anda Alanya’da istirahatte. Darp raporunu da aldı” diye konuştu.


İlgili konular

Whatsapp'ta videoyla 'Ailemi öldürdüm' itirafı

Whatsapp'ta videoyla 'Ailemi öldürdüm' itirafı

3 yıl önce

Hindistan’da bir süredir işsiz olduğu bilinen bir adam, eşi ve 3 çocuğunu öldürdükten sonra, Whatsapp’taki aile grubunda itiraf videosu yayınladı....Devamını oku