Ekonomi

Kuzey Marmara Otoyolu işletmecisine 2 milyar TL garanti ödemesi

2 gün önce

garanti

2020 yılı için Kuzey Marmara Otoyolu'nu işleten ortaklığa 2 milyar 150 milyon TL, Ankara-Niğde Otoyolu’na da 150 milyon TL araç geçiş garantisi kapsamında ödeme gerçekleştirildi. Ödemenin geçen hafta yapıldığı öğrenildi.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Kuzey Marmara Otoyolu, Osmangazi Köprüsü ve Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu, Avrasya Tüneli, Ankara-Niğde Otoyolu yap-işlet devret (YİD) modeliyle yapıldı. Bu projelerde araç geçiş bedelleri, döviz olarak tespit edildi.

 

Habertürk'ten Olcay Aydilek'in haberine göre Asya ve Avrupa kıtasını birbirine bağlayan, 400 kilometre uzunluğundaki Kuzey Marmara Otoyolu'nu işleten ortaklığa araç geçişleri sözleşmede öngörülen sınırların altında kalması nedeniyle (2020 yılı için) 2 milyar 150 milyon TL garanti ödemesi yapıldığı öğrenildi.

 

Garanti ödemesi yapılan bir diğer proje de Ankara-Niğde Otoyolu oldu. Bu projeyi üstlenen işletmeciye de (2020 yılı için) 150 milyon TL dolayında garanti ödemesi yapıldığı, ödemenin geçen hafta gerçekleştiği belirtildi.İlgili konular

ödeme

Kısa çalışma ve işsizlik ödemeleri tarihi belli oldu

2 ay önce

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Şubat ayına ilişkin kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemelerinin 5 Mart’ta hesaplara yatırılacağı bilgisini paylaştı....Devamını oku