Dünya

Lavrov: Ermenistan Cumhurbaşkanı ve Başbakanı, anlaşmaya sadıkız dedi

1 hafta önce

lavrov

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan ve Başbakan Nikol Paşinyan'ın Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan liderleri arasında imzalanan Dağlık Karabağ anlaşmasına sadık kalacaklarını ifade etti.

Erivan'da Başbakan Paşinyan öncülüğündeki Ermeni heyeti ve Cumhurbaşkanı Sarkisyan'la görüşen Lavrov, temasları bittikten sonra açıklamalarda bulundu.

 

Lavrov, "Hem Sarkisyan hem de Paşinyan, anlaşmanın ciddi sorunları çözmeye ve hayatları kurtarmaya yardım ettiğini belirtti. Anlaşmanın uygulanması hususuna bağlı olduklarını teyit ettiler" diye açıklama yaptı.

 

Görüşmelerde ateşkesin sağlanması ve insani operasyonların gerçekleştirilmesiyle ilgili üçlü anlaşmanın eksiksiz olarak uygulanmasıyla ilgili sorumluluklara özel önem verildiğini ifade eden Lavrov, anlaşmanın çözüm konusunda alternatifsiz olduğunun kabul edildiğini, hem yurtiçinde hem de yurtdışında gözlenen anlaşmayla ilgili şüphe oluşturma girişimlerinin kabul edilemez olduğunun altı çizildi.

 İlgili konular

rusya

Rusya ve Türkiye, Dağlık Karabağ konusunda anlaştı

1 gün önce

Rusya Savunma Bakanlığı, Rusya ve Türkiye arasında Dağlık Karabağ'daki ateşkesi izlemekle görevli bir ortak merkez kurulması konusunda anlaşma imzalandığını açıkladı....Devamını oku
meclis

Azerbaycan Tezkeresi Meclis'te

2 hafta önce

Azerbaycan ile Ermenistan arasında varılan mutabakat sonucu, Azerbaycan'a asker gönderme tezkeresi Erdoğan'ın imzasıyla Meclisi'ne gönderildi....Devamını oku