Ekonomi

Lokantacılar et yemeklerini kaldırdı

6 ay önce

esnaf

Kocaeli Lokantacılar Odası Başkanı Hikmet Özdemir gelen zamlara tepki olarak “Çok esnafımız geçici bir süre et yemeğini kaldırmış durumda, boykot niteliğinde" diye konuştu.

Kocaeli Lokantacılar Odası Başkanı Hikmet Özdemir, “Aldığımız tüm ürünlere yüzde 100 zam geldi. Türkiye’de tüm lokantacılar çok zor durumda. Aldığımız her şeye zam geldi. Et, yağ, un, sebze, bakliyat gibi ürünler bizim olmazsa olmazımız. Musluktan su nasıl akıyorsa, yağı biz de öyle kullanıyoruz. Ama yağ ve et fiyatlarına yetişemiyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Özdemir konuşmasında ayrıca şunları ifade etti:

 

"Çok esnafımız geçici bir süre et yemeğini kaldırmış durumda, boykot niteliğinde. Et yemeğini porsiyonu 35 liradan aşağıya satamıyoruz. Hayat şartları nedeniyle bu fiyatlar müşterimize pahalı geliyor. Bunun için gerekli adımların atılmasını yetkililerden, hükümetten talep ediyoruz. Bu işe ‘dur’ demelerini bekliyoruz. İki gün önce düşmeye başlayan kurdan bütün esnaf olarak giderlerin düşmesini bekliyoruz. Kurun düşmesi iyi oldu esnaflar olarak seviniyoruz, TL'miz değer kazansın. İnşallah kur düşüşünden sonra bizim de fiyatlarımız düşer. Stokçuların burunlarının sürtülmesini bekliyoruz. Her şeyin normale girmesini bekliyoruz.

 

Yapılan denetimlerde tarifelerden şikayet alıyoruz. Bize ‘Tarifemiz eskide kaldı” diyorlar. Ama oynar fiyatlar tarife çıkarmamızı zorluyor. Yılbaşından sonra yeni tarife ve fiyatlarımızı esnafımıza sunacağız. Tavan fiyat belirleyeceğiz. Ortalama et fiyatlarımızın porsiyonunu 45-50 lira arası diye düşünüyoruz ama bu 5 aylık geçerli olur. Gelen zamlara göre yeni fiyat tarifesi seçebiliriz."İlgili konular

esnaf

Ereğli esnaf kooperatifi başkanına makamında silahlı saldırı

3 ay önce

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Azman, makamında uğradığı silahlı saldırı sonucu vuruldu. ...Devamını oku
Kırmızı Oda

8 Şubat gün özeti

4 ay önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku