Dünya

Macron, "Paris Anlaşması'na hoş geldiniz" diyerek Biden'ı tebrik etti

1 ay önce

macron

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ABD’nin yeni başkanı Joe Biden’i tebrik etti. Macron mesajında, “Amerika halkı için bu en önemli günde en iyi dileklerimi sunuyorum” ifadesini kullandı.

ABD’nin 46’ıncı başkanı olarak göreve başlayan Joe Biden ve Başkan Yardımcısı Kamala Harris’e dünya liderlerinden tebrik mesajları gelmeye başladı. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadelerle tebrik etti:

 

“Amerika halkı için bu en önemli günde en iyi dileklerimi sunuyorum. Biz beraberiz. Zamanımızın zorluklarıyla yüzleşmek için daha güçlü olacağız. Geleceğimizi inşa etmek için daha güçlü olacağız. Gezegenimizi korumak için daha güçlü olacağız. Paris Anlaşması'na tekrar hoş geldiniz” 

 İlgili konular

paris anlaşması

37 sivil toplum kuruluşundan Paris Anlaşması için imza kampanyası

2 gün önce

Küresel iklim kriziyle mücadele etmeyi amaçlayan Paris Anlaşması’nı Türkiye’nin de onaylaması için sivil toplum kuruluşları TBMM’ye iletilecek bir imza kampanyası başlattı....Devamını oku
abd

Biden, Trump'ın Almanya’dan asker çekme planını askıya aldı

3 hafta önce

ABD'de Biden yönetimi, Trump döneminde yapılan icraatların aksini yapmaya devam ediyor. Bu sefer Biden Almanya'dan asker çekme planını askıya aldı....Devamını oku