Dünya

Maden ocağında göçük: 6 ölü, 48 kayıp

2 gün önce

Maden ocağı

Rusya'nın Sibirya bölgesinde yer alan Kemerovo'daki bir kömür madeninde gerçekleşen faciada onlarca kişi toprak altında kalırken, Vali Sergei Tsivilv en az 6 kişinin öldüğünü duyurdu.

Rusya'nın Sibirya bölgesindeki bir kömür madeninde göçük meydana geldi. Kazanın ardından 48 kişiden haber alınamadığı belirtildi.

 

Kazanın meydana geldiği madende 285 kişinin bulunduğu açıklandı.

 

Rus Interfax ajansına göre 250 metre derinlikte çalışılan madende önce bir patlama sonrasında ise yangın meydana geldi. Madende kalan kişilerle bağlantının kesildiği bildiriliyor.

 

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre Kemerovo valisi Sergei Tsivilv, göçük nedeniyle en az altı kişinin öldüğünün duyurdu.

 

237 kişi madenden çıkarılırken bunların 45'inin yaralı olduğu ifade edildi. Ancak içeride kalan 48 kişiden haber alınamıyor.

 

Arama kurtarma çalışmalarına başlandı ancak 48 madencinin yeri henüz tespit edilemedi.

 

Rusya'da Sovyet döneminden kalma birçok maden olumsuz koşullara ve güvenlik risklerine rağmen çalıştırılmaya devam ediliyor ve bu tür kazalara ve göçüklere sıkça rastlanıyor.İlgili konular

tatbikat

10 uçak ve savaş gemisiyle Karadeniz'de dev tatbikat

3 gün önce

Rusya’nın Ukrayna sınırına asker, tank ve silah yığdığına dair açıklama ve iddiaların ortaya atıldığı bölgeden yeni bir açıklama geldi....Devamını oku
ayçiçek yağı

14 Kasım gün özeti

1 hafta önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku