Yaşam

Mahsur kalan araçları 100 liraya ittiler

1 yıl önce

Mahsur kalan araç

Kar fırtınasına dün akşam TEM Mahmutbey civarında yakalanan ve ara yolları kullanarak evlerine ulaşmaya çalışan sürücüler de zor anlar yaşadı.

Bazı Afgan göçmenler ise durumu fırsata çevirdi, sürücülerden 100'er lira itme ücreti alarak yolda kalan araçları ittiler. 

 

Kar fırtınası esareti dün akşam saatlerinde TEM Mahmutbey kavşağı, İstanbul Havalimanı’a gidiş, Kuzey Marmara Otoyolu civarında etkili olurken, binlerce araç yollarda kaldı, vatandaşlar yürüyerek evlerine gitti.

 

Trafiğin felç olduğu noktalardan biri de bu bölgede Basın Ekspres Yolu oldu.

 

Burada tamamen duran trafikten kaçmak isteyen sürücüler ara yollarda da zor anlar yaşarken, o anlarda yardımlaşarak birbirlerinin araçlarını itenler de oldu, bu durumu fırsata çevirenler de.


Bölgede grup halinde olan biteni takip eden Afgan göçmenler sürücülere 100 lira karşılığında yardımcı olmayı önerdi. Öneriyi kabul eden sürücülerin araçları 7-8 kişilik gruplar tarafından kısa sürede itilerek yokuştan çıkarıldı. Kabul etmeyenler ise kendi imkanlarıyla kurtulmaya çalıştı.

 

Vatandaşların bazıları Afganlara para karşılığında da olsa yardımları nedeniyle teşekkür ederken, bazıları da eleştirdi.İlgili konular

İlkay Varol DEMİRKÖSE

Bu sefer MHP'li başkan isyan etti: Bakanlıkta işe alım için para alınıyor

11 ay önce

MHP Zonguldak İl Başkanı Varol Demirköse, Zonguldak'ta Sağlık Bakanlığı'na yapılacak alımlarda para karşılığı müdahale edileceği yönünde duyumlar aldıklarını belirtti....Devamını oku
THY kar yağışı

THY'nin iptal ettiği sefer sayısı 407'ye ulaştı

1 yıl önce

Türk Hava Yolları'nın (THY) ilave iptallerle birlikte bugün İstanbul Havalimanı'ndan 357, Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan ise 50 olmak üzere toplam 407 seferi iptal edildi....Devamını oku