Politika

MAK Danışmanlık'tan çarpıcı muhalefet yorumu: 18 yıldır ilk defa!

1 ay önce

seçim

MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, "Muhalefet; "sahada olmaya şu anki kararlılıkla devam ederse" bu yoğun temponun yansıması erken seçim olur. İktidara gelince ilk kez ofansif politika yerine defans yapıyor." dedi.

Kulat, ekiplerine sahada çalışma talimatı verdiğini belirterek şu açıklamaları yaptı:

 

"18 yıllık AK Parti iktidarı döneminde muhalefetin topyekun sahaya indiği bir dönemi ilk kez görüyoruz.

 

Muhalefet; "sahada olmaya şu anki kararlılıkla devam ederse" bu yoğun temponun yansıması erken seçim olur. İktidara gelince ilk kez ofansif politika yerine defans yapıyor."

 

Kulat, AKP tabanıyla ilgili araştırmasını şöyle aktardı:

 

"İlk kez görüyoruz"

 

"İktidar tabanına, İL / İLÇE Başkanı'nı, milletvekilerini soruyoruz? ---'Abi geç onları onun ne etkisi var ki' diyor. Millet teşkilatlardan hem kopmuş hem teşkilatların işlevsizleştiğini düşünüyor. Teşkilatların yerini MÜLKİ İDARE almış orada da; başarı devlete, olumsuzluk partiye yazıyor."

 
İlgili konular

erdoğan

AKP'lilerin Erdoğan güzellemeleri dünya liderlerini kıskandırıyor

16 saat önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan çevresinde kendisinden hiçbir menfaat beklemeden şahsına yönelik çoşkun bir sevda taşıyan bir çok insana yer vermesiyle de biliniyor. Bu şahsiyetlerin en halis duygularla Erdoğan'a gösterdiği bağlılık o kadar yoğun ki, tercüme edip Merkel'e göndersek gözyaşları içerisinde kalır, Biden’e iletsek sedatif ilaç almak zorunda kalır. Elbette volkanlar gibi patlayan bu sevda da kültürel hafızamızda önemli izler bırakıyor. Erdoğan aşığı diyebileceğimiz zatların vermiş olduğu beyanatlar ile Sayın Cumhurbaşkanı'nın "nasıl bir insan" olduğunu çok daha iyi görme, anlama fırsatı buluyor, biz naçiz kullar da ona göre konumumuzu alıyoruz. İşte sevdanın yanardağlar gibi taşarak patladığı en fantastik 9 an....Devamını oku
erdoğan

Erdoğan, 'Kanal İstanbul' konusunda kararlı olduklarını açıkladı

1 gün önce

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Kanal İstanbul' ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan, " Onlara rağmen Kanal İstanbul'u yapacağız, inadına yapacağız" dedi....Devamını oku