Yaşam

Marmara'daki adaların nüfusu 15 kat arttı

3 gün önce

Marmara

Marmara Denizi'ndeki adalar, Kurban Bayramı'nda tatilcilerin akınına uğradı.

Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, toplam nüfusu 15 bin olan Avşa, Marmara ve Ekinlik adalarının nüfusunun 15 kat arttığını söyledi.

 

Kurban Bayramı tatilinde Türkiye'nin dört bir yanından vatandaşlar, sahil kentlerine akın etti. Marmara Denizi’ndeki adalar da tatilcilerden yoğun ilgi gördü.

 

Toplam nüfusu yaklaşık 15 bin olan Avşa, Marmara ve Ekinlil adalarına bu rakam, Kurban Bayramı tatilinde 15 kattan fazla arttı.

 

Yoğunluk nedeniyle belediye personellerinin izinleri iptal edildi. Tatilcilerin en fazla tercih ettiği ada ise Avşa Adası oldu. Plajlardaki yoğunluk da dikkat çekti.

 

"Tüm izinler kaldırıldı, 24 saat esasına göre çalışıyoruz"


Adalardaki otel ve pansiyonda yer kalmadığını belirten Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, "Avşa, Marmara ve Ekinlik adalarında bütün oteller, moteller, pansiyonlar olduğu gibi dolu. Evlerdeki kalabalık arttı. Nüfus 15 kat arttı. Belediye olarak her türlü çalışmayı yaptık. Suda sorun yok. Günde 6 bin 500 ton üretiliyor. Belediyemiz ekipleri 24 saat çalışıyor. Tüm izinler kaldırıldı. 24 saat esasına göre çalışıyorlar. Çok güzel bir bayramı kazasız ve belasız geçireceğiz. Denizlerimiz temiz. Açıklarda biraz müsilaj olsa da sahiller temiz" dedi.İlgili konular

trafik

Sadece unvanı ‘sakin şehir’: Bayramda nüfusu 20 kat arttı

1 gün önce

Muğla'nın Ula ilçesinin 'sakin şehir' unvanlı Akyaka Mahallesi'nde bayram tatili yoğunluğu sürüyor....Devamını oku
kurban

Sadece İstanbul'da 793 kişi kurban keserken yaralandı

3 gün önce

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü verilerine göre, saat 15:00 itibariyle, 793 kişi kurbanlık keserken yaralandı....Devamını oku