Yaşam

Mavi Marmara gemisi satışa çıkarıldı

2 hafta önce

Mavi Marmara

Filistin'e insanı yardım götürülürken İsrail askerlerince 2010 yılında saldırıya uğrayan, o dönem 'Mavi Marmara' ismindeki gemi, 3 milyon 888 bin liradan Anadolu 3'üncü İcra Dairesi'nce satışa çıkarıldı.

Gemi, ağustos ayında da Somali'de korsanların hedefi olmuştu.

 

Somali'nin Başkenti Mogadişu Limanı'nda bulunan gemiyi, Türkiye'ye getirme masrafının ise 320 bin 222 dolar olduğu belirtildi.

 

Anadolu 3. İcra Dairesi'nce yayınlanan açık artırma ilanında, Mavi Deniz Taşımacılığı'na ait 93 metre boyunda, 15.80 metre enindeki eski adı 'Mavi Marmara' olan 'Anatolian' isimli yük gemisinin 3 milyon 888 bin liradan açık arttırmaya konulduğu duyuruldu.

 

Geminin şerh kaydında ipotek ve haciz olması nedeniyle satışa çıkarıldığı öğrenildi. Geminin Somali'nin Başkenti Mogadişu Limanı'nda bulunduğu belirtilen ilanda, sigorta değerinin ise 2 milyon dolar olduğu belirtildi.

 

Geminin seyir, haberleşme ve diğer can emniyet koruma gibi ekipmanlarının faal halde olduğu belirtilen ilanda, geminin deniz haydutları tarafından saldırıya da uğradığı kaydedildi.

 

Türkiye'ye getirme masrafı 320 bin dolar


İlanda geminin Türkiye'ye getirilme masrafının 320 bin 220 dolar olduğu da belirtildi. 'Anatolian' isimli yük gemisinin ilk ihalesi önümüzdeki günlerde Anadolu Adalet Sarayı'nda yapılacak.İlgili konular

5 aralık kadın hakları günü

5 Aralık gün özeti

3 gün önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku
icra

İcra ve iflas dairelerindeki toplam dosya sayısı 30 milyon 384

1 ay önce

Adalet Bakanlığı verilerine göre, 2020 yılında icra ve iflas dairelerindeki toplam dosya sayısı 30 milyon 384 bin olarak açıklandı....Devamını oku