Spor

Max Kruse, Fenerbahçe'yle sözleşmesini tek taraflı feshetti

2 yıl önce

fesh

"Gerçekleştirmiş olduğu fesih, nezdimizde haksız ve mesnetsizdir"

Fenerbahçe Kulübü, Alman futbolcu Max Kruse'nin sarı-lacivertli takımla sözleşmesini tek taraflı olarak feshettiğini duyurdu. Fenerbahçe'den yapılan açıklamada oyuncuya hiçbir borç bulunmadığı, gerekli ödemelerin yapıldığı belirtilirken, "Konu spor yargısına taşınacak olup, Kulübümüz menfaatleri için her türlü girişimde bulunulacaktır" denildi.

 

Fenerbahçe'den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

 

"Futbol A Takımımızın oyuncularından Max Kruse, Kulübümüzle olan sözleşmesini tek taraflı olarak feshettiğini bildirmiştir.

 

Kulübümüzün futbolcuya pandemi süreci öncesine ait hiçbir borcu bulunmamaktadır. Pandemi sürecine denk gelen ödemeler konusunda ise kendisi ile FIFA ve TFF sirkülerleri ışığında yapılan görüşmeleri cevapsız bırakmıştır.

 

Bu bağlamda gerçekleştirmiş olduğu fesih, nezdimizde haksız ve mesnetsizdir.

 

Konu spor yargısına taşınacak olup, Kulübümüz menfaatleri için her türlü girişimde bulunulacaktır.

 

Camiamız ve kamuoyunun bilgisine sunarız."fenerbahçe

 İlgili konular

Mesut Özil

Mesut Özil: Kızgınlığım kendimeydi

2 ay önce

Fenerbahçe 'de beklenmedik bir şekilde Ozan Tufan ile birlikte kadro dışı bırakılan kaptan Mesut Özil, duyduğu pişmanlığı yakın çevresi ile paylaştı....Devamını oku
fenerbahçe

Fenerbahçe-Trabzonspor derbisinde kazanan yok: 1-1

3 ay önce

Süper Lig'in 28. haftasında Fenerbahçe, sahasında lider Trabzonspor'u konuk etti. Zaman zaman tansiyonun yükseldiği maç 1-1 tamamlandı....Devamını oku